Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Policja zatrzymała ciężarówkę z Afgańczykami

Fotorzepa, Roman Bosiacki
W miejscowoœci Gajewo,w województwie kujawsko-pomorskim, policja zatrzymała w czwartek wieczorem ciężarówkę, którš podróżowało dwóch obcokrajowców - najprawdopodobniej Afgańczyków. Pojazd został przeszukany po zgłoszeniu innego kierowcy.

- Dyżurny KPP w Œwieciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy, który zatrzymał się w Gajewie, przy autostradzie A1. Do tego mężczyzny zwrócił się o pomoc inny kierowca narodowoœci macedońskiej przewożšcy ciężarówkš warzywa i owoce. Zaniepokoił się, gdyż słyszał pukanie w swoim kontenerze - powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Œwieciu Joanna Tarkowska.

Rzecznik prasowa dodała, że po przyjeŸdzie policji kontener został otwarty. W œrodku były dwie osoby obcej narodowoœci. - Z ich oœwiadczenia wynika, że pochodzš z Afganistanu. To dwóch mężczyzn. Więcej danych nie mamy, gdyż dokumenty, którymi się posługiwali sš nieczytelne. Obaj mężczyŸni oraz kierowca ciężarówki zostali zatrzymani do wyjaœnienia - dodała Tarkowska.

Wszyscy przebywajš teraz w policyjnym areszcie w Œwieciu.

- Takie sš procedury, które musimy stosować. Nie wiemy dokšd jechał samochód, gdyż jest to nowa informacja i czynnoœci cały czas trwajš - dodała Tarkowska.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL