Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Niemcy: Psycholog zabity w ośrodku dla uchodźców

AFP
30-letni psycholog zginšł w oœrodku pomocy dla uchodŸców w niemieckim mieœcie Saarbruecken od ciosu nożem, jaki miał mu zadać 27-letni Syryjczyk - poinformowała policja. Domniemanego zabójcę zatrzymano w pobliżu miejsca zdarzenia.

Według policji, mieszkajšcy w Saarbruecken Syryjczyk udał się w œrodę przed południem po poradę do oœrodka psychospołecznego dla uchodŸców i migrantów, prowadzonego przez Niemiecki Czerwony Krzyż w dzielnicy Burbach. Nie jest na razie jasne, czy był już wczeœniej pod opiekš tego oœrodka.

W trakcie rozmowy z psychologiem zaczšł się z nim kłócić, a następnie pchnšł go nożem. Zaatakowany zmarł na miejscu wskutek doznanych obrażeń. Sprawca próbował zbiec, ale szybko go zatrzymano. Przedtem najprawdopodobniej sam zadał sobie ciężkie rany nożem i przebywa obecnie w szpitalu. Przesłuchiwanie go jest na razie niemożliwe.

Rzecznik organizacji Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Kraju Saary Martin Erbelding okreœlił tę zbrodnię jako "całkowicie przerażajšcš". Jak jednoczeœnie zaznaczył, istnieje zawsze pewne ryzyko, gdy pracuje się z ludŸmi z państw ogarniętych wojnš domowš. Oœrodek w Burbach oferuje swym podopiecznym pomoc zarówno psychologicznš, jak i psychoterapeutycznš.

Motywy czynu nie sš jeszcze znane, ale policja wyklucza, by istniało tutaj podłoże terrorystyczne.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL