Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Sprawca wypadku na Times Square chciał "zabić ich wszystkich"

AFP
26-letni były wojskowy Richard Rojas, który w czwartek wjechał w grupę ludzi na Times Square w Nowym Jorku, powiedział, że chciał "zabić ich wszystkich" - ujawniła w pištek prokuratura.

Na Times Square zginęła 18-letnia kobieta, a 22 osoby odniosły obrażenia. Rojas stanšł w pištek przed sšdem.

Prokuratura podkreœla, że Rojas, którego oskarżono o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, rozmyœlnie wjechał w ludzi na chodniku. Prokuratorzy ujawnili, że po aresztowaniu Rojas powiedział policji, iż chciał "zabić ich wszystkich". Twierdził też, że powiedział policjantom, iż powinni byli go zastrzelić, żeby go powstrzymać oraz że palił marihuanę "zaprawionš" PCP (fencyklidynš) - informuje Associated Press.

Nowojorska policja poinformowała w pištek, że trzy z osób potršconych samochodem przez Rojasa sš wcišż w stanie krytycznym, a stan jednej jest skrajnie krytyczny.

Według policji wyniki testów na obecnoœć narkotyków w organizmie Rojasa sš oczekiwane za kilka dni.

Times Square jest nowojorskš atrakcjš turystycznš; codziennie przechodzš tamtędy setki tysięcy ludzi - przypomina Reuters. Specjalne bariery majš chronić pieszych, ale nie sš one jeszcze szczelne i w wielu miejscach samochody mogš nadal wjechać na chodniki lub skwery.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL