Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przemysł spożywczy

Popularne wśród Polaków wyspy chcš zakazać alkoholu

AFP
Koniec z „turystykš antyspołecznš" – zdecydowały władze archipelagu Balearów, do których należš popularne Majorka czy Ibiza.

Władze i mieszkańcy Balearów zszokowani sš kolejnymi awanturami i seksualnymi ekscesami w samolotach, których autorami sš pijani turyœci, lecšcy tam na urlop, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii, ale także z Polski.

- Prosimy rzšd centralny i Komisję Europejskš o wprowadzenie zakazu spożywania napojów alkoholowych w samolotach i na lotniskach - wyjaœniła Pilar Carbonell, szefowa turystyki regionu Balearów.

Carbonell dodała, że chodzi o zwalczanie „turystyki antyspołecznej", a także poprawa bezpieczeństwa pasażerów oraz pracowników ochrony w samolotach i lotniskach na wyspach, którzy często muszš borykać się z pijanymi pasażerami.

Należšcy do Hiszpanii, położony w północno-zachodniej częœci Morza Œródziemnego archipelag Balearów, jest celem podróży wielu milionów turystów. Znaczna ich częœć szuka relatywnie taniej rozrywki, gros imprez zaczyna się już w samolocie. Z tamtejszych kurortów płynš doniesienia o zakrapianych alkoholem i wypełnionych narkotykami zabawach turystów. Niektóre z nich kończš się w szpitalu, a nawet na cmentarzu.

Popularna na Balearach rozrywka polega np. na skakaniu z hotelowego balkonu do basenu. Lekarze ze szpitala Son Espases w Palma de Mallorca wyjaœniajš, że szczególnie upodobali jš sobie Brytyjczycy oraz Niemcy.

W maju Hiszpańska Gwardia Cywilna na lotnisku Palma de Mallorca musiała rozdzielić trzech pijanych Brytyjczyków, którzy bili się przez cały czas trwania lotu z Manchesteru na Majorkę. To niemal 3 godziny.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL