Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przemysł spożywczy

Tiger wrócił na Facebooka po wpadce i... znów się naraził

Adobe Stock
Marka, która naraziła się opinii publicznej w rocznicę Powstania Warszawskiego wraca do mediów społecznoœciowych i chce dyktować warunki interakcji. Kolejna wpadka?

Obecnoœć dowolnej marki w mediach społecznoœciowych to dziœ dla niej czasami być albo nie być, szczególnie w przypadku produktów, które nie sš artykułami pierwszej potrzeby. Takimi produktami niewštpliwie sš napoje energetyczne, które nie tylko łatwo zastšpić innymi markami, ale też łatwo się bez nich obejœć. Nic więc dziwnego, że obecnoœć w mediach społecznoœciowych jest dla takich marek ważna. Tymczasem należšca do Maspeksu marka Tiger od kilku miesięcy milczała. 

Powody do milczenia były całkiem solidne. 1 sierpnia ubiegłego roku na instagramowym profilu marki umieszczono grafikę z wyprostowanym œrodkowym palcem i podpisem „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. Był to gest, którym wprost poczuli się obrażeni wszyscy, którym bliska jest pamięć tragedii Powstania Warszawskiego. Przez media społecznoœciowe i tradycyjne przetoczyła się w efekcie burza, a właœciciel Tigera poczuł się zmuszony do przeprosin oraz wpłaty 500 tysięcy złotych na rzecz Œwiatowego Zwišzku Żołnierzy Armii Krajowej.

Kolejnym skutkiem wpadki było zamilknięcie wszelkich profili marki w mediach społecznoœciowych na wiele miesięcy. Maspex zrezygnował ze współpracy z firmš JWT, która te kanały komunikacji obsługiwała. Również prezes Grupy Maspex Krzysztof Pawiński za całš sytuację przepraszał, m.in. w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Jednak nieobecnoœć w mediach społecznoœciowych na pewno nie wzmacniała Tigera. Nie dziwi więc fakt, że po dłuższej przerwie marka znów zaczęła aktywniej udzielać się na Facebooku. I postanowiła narzucić swoim odbiorcom zasady dyskusji, co w kontekœcie wczeœniejszych działań marki wyglšda, jak zauważa Spider’s Web, na hipokryzję. Marka chce, by komentujšcy nie dyskutowali o polityce, nie toczyli ze sobš „wojen” i nie rozmawiali o innych markach Maspeksu. Oprócz tego, jeżeli ktoœ chce dowiedzieć się, co Tiger zrobił dla żyjšcych jeszcze uczestników Powstania, to ma pisać „na priv”.

 

- Odnoszę silne wrażenie, że Tiger mógł wrócić do mediów społecznoœciowych w trochę lepszym stylu. Z opublikowanego właœnie „Kodeksu Tigera” niestety wieje hipokryzjš - napisał Mateusz Nowak ze Spider's Web.

Sam Maspex zupełnie niedawno, bo 5 marca chwalił się połšczeniem sił z Muzeum Powstania Warszawskiego w projekcie edukacyjnym Parasol Historii. Wspomnienie ’44, który powstał z inicjatywy firmy chcšcej działać z „myœlš o wsparciu społecznej œwiadomoœci historycznej”.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL