Subway zamknął więcej lokali niż otworzył

aktualizacja: 21.04.2017, 14:12
Foto: Wikimedia, Andrevruas

Subway od lat szedł jak burza z otwieraniem nowych lokali. W tym roku jednak, po raz pierwszy w historii popularnej sieci, liczba jej restauracji w USA zamiast wzrosnąć - spadła.

REDAKCJA POLECA

Sieć barów szybkiej obsługi Subway od początku swojej działalności odznaczała się dynamicznym tempem rozwoju i wielokrotnie podkreślała, że jest liderem pod względem liczby posiadanych lokali w całej światowej branży gastronomicznej. Gigant z siedzibą w Connecticut w końcu jednak wyhamował i w 2016 r. – po raz pierwszy w swojej historii – zamknął więcej restauracji niż otworzył.

Jak dowiedziało się CNN, Subway posiada obecnie 26 744 lokali w Stanach Zjednoczonych – o 359 mniej niż w 2015 r. Sprzedaż popularnej sieci fastfood skurczyła się natomiast w jej ojczystym kraju z 11,5 mld dol. w 2015 r. do ok. 11,3 mld dol. w 2016 r. Firma tłumaczy ten spadek większą koncentracją na rynkach zagranicznych, gdzie jej sprzedaż w ubiegłym roku wzrosła o 3,7 proc. do 5,6 mld dol.

Mimo spadku liczby restauracji w Stanach Zjednoczonych, Subway wciąż posiada największą liczbę restauracji ze wszystkich sieci na świecie – ponad 40 000 barów w 107 krajach na każdym kontynencie. Drugi pod tym względem jest McDonald's, który posiada ok. 36 000 lokali, ale przewyższa Subwaya sprzedażą.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE