Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przemysł spożywczy

Subway zamknšł więcej lokali niż otworzył

Wikimedia, Andrevruas
Subway od lat szedł jak burza z otwieraniem nowych lokali. W tym roku jednak, po raz pierwszy w historii popularnej sieci, liczba jej restauracji w USA zamiast wzrosnšć - spadła.

Sieć barów szybkiej obsługi Subway od poczštku swojej działalnoœci odznaczała się dynamicznym tempem rozwoju i wielokrotnie podkreœlała, że jest liderem pod względem liczby posiadanych lokali w całej œwiatowej branży gastronomicznej. Gigant z siedzibš w Connecticut w końcu jednak wyhamował i w 2016 r. – po raz pierwszy w swojej historii – zamknšł więcej restauracji niż otworzył.

Jak dowiedziało się CNN, Subway posiada obecnie 26 744 lokali w Stanach Zjednoczonych – o 359 mniej niż w 2015 r. Sprzedaż popularnej sieci fastfood skurczyła się natomiast w jej ojczystym kraju z 11,5 mld dol. w 2015 r. do ok. 11,3 mld dol. w 2016 r. Firma tłumaczy ten spadek większš koncentracjš na rynkach zagranicznych, gdzie jej sprzedaż w ubiegłym roku wzrosła o 3,7 proc. do 5,6 mld dol.

Mimo spadku liczby restauracji w Stanach Zjednoczonych, Subway wcišż posiada największš liczbę restauracji ze wszystkich sieci na œwiecie – ponad 40 000 barów w 107 krajach na każdym kontynencie. Drugi pod tym względem jest McDonald's, który posiada ok. 36 000 lokali, ale przewyższa Subwaya sprzedażš.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL