Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przeglšd prasy

Przeglšd prasy: Tusk bierze prawie wszystko

Agata Łukaszewicz
Fotorzepa / Waniek Ryszard
9 marca był dniem szczególnym dla Unii Europejskiej. Trudno więc się dziwić, że niemal wszystkie dzienniki wybór nowego - starego szefa Rady Europejskiej potraktowały jako główny temat dnia. Tak było też w przypadku największych ogólnokrajowych gazet.

Rzeczpospolita w publikacji "Wybór Tuska, blamaż PiS" donosi, że Donald Tusk będzie przewodniczył Radzie Europejskiej przez kolejne 2,5 roku. Polska dyplomacja poniosła klęskę". W relacji Anny Słojewskiej główny nacisk położono na punkt szczytu w którym dokonywano wyboru przewodniczšcego. Relacja została uzupełniona o pierwsze, na goršco komentarze dziennikarzy na temat wydarzenia dnia. Na pierwszej stronie dziennik informuje też, że Fiat Panda powróci do Tychów w 2019. Fiat znów będzie produkowany w Polsce. Rz informuje też o niepokojšcym zjawiskiem jakie dotyka polskich sędziów - "Hejtem w sędziów". Chodzi o rosnšcš liczbę obraŸliwych i poniżajšcych pism jakie obywatele wysyłajš do sšdów.

W Gazecie Wyborczej obok informacji o wynikach wyboru szefa Rady Europejskiej "Tusk wygrał 27:1"' dziennik pisze "Jesieniš będš sadzać" o szykujšcych się czystkach w specsłużbach. Gazeta twierdzi, że z "realizacjš" PiS czeka na uległoœć sšdów a połšczenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Agencjš Wywiadu ma być okazjš do pozbycia się "niepewnych elementów". Wszystko to przed planowanš na jesień seriš aresztowań.

Dziennik Gazeta Prawna obok informacji z Brukseli w weekendowym wydaniu zastanawia się jakie sš granice własnoœci prywatnej - "Co moje to moje". Gazeta przypomina też o strajku rodziców i dzieci przeciwko reformie edukacji.

W "Pulsie Biznesu" najważniejsza okazała się gospodarka. Gazeta informuje "Znikajšce obligacje pomogš bankom", że Ministerstwo Finansów chce wprowadzić nowy rodzaj papierów wartoœciowych zarezerwowany dla instytucji finansowych jako emitentów i niedostępny dla zwykłych œmiertelników. Ma być kołem ratunkowym np. na wypadek kryzysu, jako dług, którego się nie oddaje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL