Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Nowa kolejka na dachu Niemiec

Materiały promocyjne
21 grudnia będzie miała w Niemczech miejsce inauguracja szybkiej, nowoczesnej kolejki na szczyt najwyższej góry w Niemczech - Zugspitze

Jak informuje biuro prasowe inwestora, Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn, zaprojektowanie i realizacja inwestycji zajęły 6 lat, a prace często prowadzone były w skrajnie trudnych warunkach na wysokoœci 3000 m n.p.m.Nowa kolejka zastšpi poprzedniš, którš co roku na Zugspitze dostawało się pół miliona ludzi.

Uruchomione zostanš dwie oszklone kabiny, mogšce przewieŸć na szczyt do 580 pasażerów na godzinę. W trakcie kursu kabiny będš mijały mierzšcy 127 m stalowy pylon - najwyższy na œwiecie, jeœli chodzi o kolej linowš - pokonujšc na jednym odcinku największš na œwiecie różnicę poziomów wynoszšcš 1945 metrów. Kolej przemieszczać się będzie po najdłuższym na œwiecie odcinku bez podpory, wynoszšcym 3213 metrów.

Z wagonu obserwować można panoramę, w której zaznaczajš się jezioro Eibsee, masyw Waxensteine i szczyt Alpspitze. Dzięki podgrzewanym oknom widocznoœć będzie lepsza, nawet przy niekorzystnej pogodzie. Z kolei z najwyższej góry Niemiec widać ponad 400 alpejskich szczytów leżšcych w czterech różnych państwach.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL