Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Dubaj uruchomił najdłuższš na świecie tyrolkę miejskš

Materiały promocyjne
Ma kilometr długoœci, jedzie się niš 80 kilometrów na godzinę, a startuje z wysokoœci 170 metrów – to najkrótszy opis tak zwanej tyrolki, jakš uruchomiono w Dubaju

XLine znajduje się w kompleksie dunajskiej mariny i jest nie tylko najdłuższš na œwiecie miejskš tyrolkš, ale również jednš z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. W samym Dubaju jest kolejnš tego typu atrakcjš po tyrolce, jakš otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall, nad słynnymi dubajskimi fontannami.

XLine jest jednak dwa razy dłuższa, a co więcej, mogš niš zjeżdżać jednoczeœnie dwie osoby, na dwóch linach .

Start odbywa się z wieżowca Amwaj, na wysokoœci 170 metrów między drapaczami chmur, a punktem docelowym jest centrum handlowe Dubai Marina Mall. Kask zjeżdżajšcego jest zaopatrzony w kamerę typu go-pro, dzięki czemu œmiałek dostanie film ze swojego przejazdu. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę. Rodzina i znajomi osób zjeżdżajšcych mogš przyglšdać się temu wyczynowi z promenady na marinie obok centrum Dubai Marina Mall.

Przejazd kosztuje 650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby. Atrakcja jest czynna codziennie, ale w pištki i soboty dłużej o godzinę, bo do 19.

Przedsięwzięcie – jak zaznaczaj organizator, Dubai Properties - wymagało szczegółowych planów i przygotowań, w tym podjęcia znacznych œrodków bezpieczeństwa, testów, dostosowania się do najsurowszych standardów w branży.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL