Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Dubaj latem? Dlaczego nie, skoro jest taniej?

Materiały promocyjne
Zniżki do 50 procent na główne atrakcje, tańsze bilety lotnicze i noclegi - to z jednej strony. Zalane słońcem plaże i przyjemnie chłodne wnętrza - z drugiej. Dubaj, choć w trakcie europejskiego lata niezwykle goršcy, potrafi zaskoczyć goœci

Temperatury sięgajšce 45 stopni w cišgu dnia, turkusowe morze, publiczne plaże i... atrakcyjne zniżki - to wszystko czeka na turystów odwiedzajšcych Dubaj do końca wrzeœnia.

Sezon letni, trwajšcy od czerwca do końca wrzeœnia, to dobry czas na wizytę w tym emiracie ze względu na niedrogie bilety lotnicze. Bilet w klasie ekonomicznej na lot liniami Emirates na trasie Warszawa – Dubaj można kupić już za 1900 złotych (w sezonie zimowym cena wzrasta o około 1000 złotych), zdecydowanie taniej jest też w liniach Wizz Air – przelot z Katowic do stolicy emiratu może kosztować 500 - 600 złotych.

Lato to także czas, kiedy hojne zniżki fundujš niemal wszystkie hotele w tym mieœcie. W pięciogwiazdkowych hotelach ceny spadajš o 50 procent, pokój można wynajšć więc za równowartoœć 600 - 700 złotych. Hotel trzygwiazdkowy w obrębie miasta to z kolei wydatek nie większy niż 200 złotych za noc. Atrakcyjne oferty majš także na lato polskie biura podróży – największe z nich oferujš pobyt w słynnym hotelu Atlantis The Palm, wraz z przelotem, za 5000 - 6000 złotych.

Orientalny upał poskromiony

Dubaj jest bodaj najbardziej „zklimatyzowanym" miastem na œwiecie – klimatyzowane sš wszystkie hotele, centra handlowe, metro, autobusy, autonomiczne tramwaje, przystanki autobusowe, a nawet malutkie sklepiki na targu Old Souk.

Specjalne letnie oferty, obowišzujšce do 1 wrzeœnia, przygotował największy na œwiecie, wielkoœci dwunastu pełnowymiarowych boisk piłkarskich, klimatyzowany park rozrywki IMG Worlds of Adventure. Wœród atrakcji znajdziemy tam jednš z najszybszych na œwiecie roller-coasterów, rozpędzajšcych się do ponad 100 km/h, liczne kina 5D i Haunted Hotel, czyli dom grozy z prawdziwymi aktorami.

W ramach letniej oferty IMG Summer Carnival całodzienny bilet na wszystkie atrakcje kosztuje 245 dirhamów (265 złotych). Za dodatkowe 120 dirhamów (118 złotych) możemy się do woli stołować we wszystkich barach i restauracjach na terenie parku.

Zajrzyj do œwiata bajek i przygód

Lato to także okazja do wizyty w Dubai Parks & Resorts. To jedne z największych na œwiecie parków tematycznych, położone 45 minut drogi od miasta. Na ogromnym terenie znajdujš się miasteczka:

Bollywood - pełne atrakcji zwišzanych z popularnš indyjskš filmografiš;

Motion Gate - hangar poœwięcony najpopularniejszym postaciom z takich choćby filmów jak „Shrek" czy „Ghostbusters";

Legoland Water Park – dzieci i nastolatkowie mogš skorzystać tu ze zbudowanego ze specjalnych klocków parku wodnego. Całoœci dopełnia prawdziwy Legoland, w którym odtworzono w odpowiedniej skali niemal cały Dubaj, wraz z wysokim na ponad 10 metrów wieżowcem Burdż Chalifa, naziemnym metrem, słynnym hotelem Burdż al Arab i marinš.

Lato niespodzianek

Do 31 sierpnia jednodniowy wstęp do parków kosztuje od 85 do 195 dirhamów (od 80 do 190 złotych). To cena dwukrotnie niższa niż w trakcie sezonu zimowego. Za dodatkowe 40 dirhamów dziennie (39 złotych) do biletu można dokupić nielimitowane korzystanie z restauracji podczas wizyty.

Wakacyjne pakiety dla odwiedzajšcych Dubai Park & Resorts przygotował też położony na terenie parków hotel Lapita, należšcy do sieci Marriott. Noc w dwuosobowym pokoju oraz całodzienny bilet na wszystkie parki rozrywki kosztuje 680 dirhamów (667 złotych).

Innš okazjš podczas wakacji jest oferta Dubai Summer Surprises (DSS). W ramach już dwudziestej edycji tego œwięta do 12 sierpnia turyœci majš szansę wygrać, robišc zakupy w dubajskich centrach handlowych – w szczególnoœci w Mall of Emirates i Dubai Mall – vouchery, uprawniajšce do 75-procentowych zniżek na zakupy. Tam także rodziny mogš bezpłatnie wzišć udział w specjalnych przedstawieniach dla najmłodszych, jak choćby Transformers, Aladdin, Ghostbusters, Pirates in the Caribbean.

Piaski pustyni, œniegi Dubaju

W trakcie dubajskiego lata warto wybrać się póŸnym popołudniem, gdy temperatura nieco spada, na pustynne safari, organizowane przez jedno z licznych biur podróży. Kierowca klimatyzowanego land rovera odbierze goœci spod hotelu. Po godzinnej, efektownej jeŸdzie po piaskowych wydmach trafiš oni do beduińskiego obozu i farmy wielbłšdów, gdzie zjedzš arabskš kolację, którš umilš im występy arabskich tancerzy. W trakcie lata takš kilkugodzinnš przyjemnoœć można sobie zafundować już za 150 dirhamów (147 złotych).

Na spragnionych polarnego zimna czeka z kolei Ski Dubai, czyli sztuczny, całoroczny stok narciarski, który znajduje się w drugim co do wielkoœci centrum handlowym Dubaju – Mall of Emirates. Temperatury nie przekraczajš tutaj minus 4 stopni Celsjusza, a do do dyspozycji jest ponad 300-metrowy stok narciarski, trzy wycišgi (w tym jeden krzesełkowy), wypożyczalnia zimowych ubrań i sprzętu narciarskiego oraz kolejka tyrolska. Sš także tory do snowtubingu i igloo, w którym żyjš prawdziwe pingwiny. W sezonie letnim wstęp do Ski Dubai (tzw. Solar Pass) kosztuje 285 dirhamów (280 złotych), a najdroższy dzienny bilet na wszystkie atrakcje, włšcznie z jazdš na nartach, to koszt 510 dirhamów (500 złotych).

Zobacz jak się zjeżdża na nartach w œrodku lata

Materiał powstał przy współpracy z Visit Dubai.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL