Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Sri Lanka: Zobacz ulubionš wyspę Marco Polo

Filip
„To niewštpliwie najwspanialsza wyspa tej wielkoœci na œwiecie". Kto to powiedział? Marco Polo. O jakš wyspę mu chodziło? O Cejlon, który teraz zajmuje państwo Sri Lanka

Mimo że Marco Polo żył na przełomie XIII i XIV wieku jego opinię chętnie przywołujš dzisiejsi mieszkańcy Sri Lanki. Przypomniała je też dyrektor promocji w Biurze Promocji Turystyki Sri Lanki Madubhani Perera podczas poniedziałkowej prezentacji walorów turystycznych jej kraju jaki w Warszawie zorganizowano dla polskiej branży turystycznej i dziennikarzy.

Perera reklamowała Sri Lankę jako kraj słońca, złotych plaż i błękitnego morza. A przede wszystkim różnorodny – zarówno zachwycajšcy liczšcymi dwa tysišce lat zabytkami, jak i wyjštkowš, niezniszczonš przyrodš. Sri Lanka szczyci się szczególnie, że można u niej obserwować życie zwierzšt i zobaczyć tego samego dnia dwa największe ssaki jakie żyjš na Ziemi – słonia i wieloryba. Oprócz tego podglšdać życie leopardów w paku narodowym Yala i 431 gatunków egzotycznych ptaków w rezerwatach Kumana czy Bundala.

Szczególnie dla aktywnych turystów Sri Lanka musi być atrakcyjna. - Mamy znakomite warunki do uprawiania trekingu, raftingu, surfingu, paraglidingu, lotów balonami, jeżdżenia w górach na rowerach i gry w golfa – wymieniała Perera.

Co jeszcze może przycišgnšć turystów? Plenery filmowe. „Tarzan", „King Kong", „Indiana Jones", „Księga dżungli", „Most na rzece Kwai" i wiele innych kręconych było właœnie na Sri Lance – przypominała Perera. Specjalnoœciš Cejlonu sš też rosnšce tu przyprawy z wieloma odmianami curry na czele (o herbacie jedynie wspomniano) i służšca zdrowiu i dobremu samopoczuciu naturalna medycyna, czyli ajurweda.

W zeszłym roku Sri Lankę odwiedziło 4,5 miliona turystów. Najwięcej z pobliskich Indii i Chin. Jeœli chodzi zaœ o Europę, najliczniej Sri Lankę odwiedzajš Francuzi, Niemcy i Skandynawowie. Z Polski przyjechało 15,3 tysišca goœci, czyli o 6,3 procent więcej niż rok wczeœniej. Sšdzšc po zainteresowaniu polskich touroperatorów ruch ten będzie rósł. Na warsztaty z lankijskimi touroperatorami i przedstawicielami hoteli (w sumie 12 firm) w Warszawie stawiło się ich około 30, a na wtorkowe, majšce się odbyć po południu w Krakowie, zapisało się 60 reprezentantów branży turystycznej i mediów.

Sri Lanka będzie też obecna podczas targów turystycznych TT Warsaw w Warszawie, 22-24 listopada.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL