Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Dubaj: Jesteśmy rajem dla zakochanych

materiały prasowe
Romantyczna kolacja w niezwykłej lokalizacji, czas tylko dla siebie w pustynnym apartamencie lub dzień pełen przygód ze sportem ekstremalnym - Dubaj przypomina, że na walentynki przygotował dla swoich goœci wiele atrakcji

Zdaniem włodarzy Dubaju ci, którzy szukajš niezwykłych wrażeń, powinni w walentynki wybrać się na dubajskš pustynię. Tu można podziwiać wschód słońca nad wydmami i panoramę miasta, wznoszšc się w przestworza balonem. Można też wybrać się na kolację dla dwojga poœród wydm. Prywatny szofer przyjeżdża po goœci i odwozi ich na pustynię, gdzie czeka na nich wykwintna kolacja w dyskretnym namiocie w stylu beduińskim.

Na samej pustyni znajduje się również pięciogwiazdkowy oœrodek Al Maha Desert Resort & Spa. Ukryte w bezpiecznym azylu bujnej oazy hotelowe apartamenty nawišzujš do beduińskich namiotów i wyposażone sš w osobne baseny, z których roztacza się widok na pustynne piaski.

Randka z adrenalinš

Miasto przygotowało również atrakcje dla poszukiwaczy wrażeń.

W niedawno otwartej Dubai Marina znajduje się XLine, najdłuższa miejska tyrolka œwiata. Ma kilometr i wznosi się 170 metrów nad ziemiš. Składa się z dwóch lin biegnšcych równolegle, dzięki czemu możliwy jest synchroniczny zjazd z partnerem.

Podczas wizyty w metropolii można też wybrać się do parki linowego Aventura w dubajskim Mushrif Park w Mirdifie. Zajmuje on ponad 35 tys. metrów kwadratowych. Wœród atrakcji warto wymienić m.in. tyrolkę, wspinaczkę po linie i przejażdżkę na linie w stylu Tarzana.

Jeżeli ktoœ woli bardziej odludne miejsca na łonie natury, powinien wybrać się zaœ do dubajskiej eksklawy Hatta u podnóży gór Al Hadżar. To œwietne miejsce na górskie wędrówki po przełęczach i wadisach (suchych korytach rzek w dolinach), na kšpiel w górskich stawach lub wyprawę kajakami na zaporę Hatta.

Przez żołšdek do serca

Dubaj przypomina, że ma też ciekawš ofertę dla miłoœników dobrego jedzenia. Tutejsze restauracje mogš zadowolić każdego smakosza, bez względu na jego upodobania i zawartoœć kieszeni. Pięknie zaprojektowane wnętrza, wykwintne menu i dyskretna atmosfera sprawiajš, że jest to idealne miejsce na spędzenie walentynek w towarzystwie ukochanej osoby.

Wœród miejsc wartych odwiedzenia jest m.in. restauracja Pierchic, znajdujšca się na końcu molo nad Zatokš Arabskš. Lokal słynie z owoców morza i możliwoœci podziwiania mienišcej się tafli wody. Grecka restauracja Fish Beach Taverna w stylu egejskim w Le Meridien Hotel Mina Seyahi kusi zaœ migoczšcym œwiatłem, pysznym jedzeniem i stołami na plaży. Niezrównane widoki na Fontannę Dubajskš i ikonicznš Burdż Chalifa zapewnia natomiast Karma Kafé, usytuowana obok Buddha-Baru. Mieszczšca się w Souk Al Bahar restauracja serwuje dania kuchni azjatyckiej i międzynarodowej. W walentynki prócz typowych dań w wielu najlepszych dubajskich restauracjach dostępne będzie specjalne, œwišteczne menu. Na przykład w oœrodku The Fairmont Palm Hotel & Resort można liczyć na specjalne zestawy kolacyjne. Sš one serwowane w trzech miejscowych lokalach: Seagrill Restaurant and Lounge, Little Miss India i The Mashrabiya Lounge.

W pogodni za pasjš

W walentynki Dubaj zaprasza również do swoich parków rozrywki i parków tematycznych.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku w mieœcie otwarto IMG Worlds of Adventure, największy kryty park tematyczny na œwiecie. Składa się on z pięciu stref, na których można spotkać m.in. Avengersów, Spidermana i naturalnych rozmiarów dinozaury.

W Dubai Parks and Resorts Motiongate Dubai można z kolei znaleŸć inspirowanš Hollywood krainę przygód z 27 trasami nawišzujšcymi do 13 znanych filmów akcji i animacji, m.in. "Pogromców duchów", "Shreka" i "Igrzysk œmierci". Znajduje się tam również Bollywood Parks, pierwszy park tematyczny poœwięcony hinduskiemu przemysłowi filmowemu. Podzielony jest on na pięć stref, z których każda nawišzuje do jednego z wielkich hitów kinowych Bollywood.

W Dubaju mieszczš się również dwa najlepsze na œwiecie parki wodne. W hotelu Atlantis The Palm znajduje się 17-hektarowy Aquaventure, w którym można zdecydować się na "skok zaufania", zjechać z 9-piętrowej zjeżdżalni, albo spróbować zmierzyć się z "zemstš Posejdona", czyli przejazdem przez serce wieży wodnego parku.

W Jumeriah Beach, niedaleko Burdż al-Arab, mieœci się zaœ Wild Wadi, czyli pierwszy dubajski park wodny nawišzujšcy do opowieœci o Nassredinie, postaci znanej z arabskiego folkloru. W parku znajduje się 30 różnych atrakcji wodnych dla osób w różnym wieku.

W kameralnej atmosferze...

Pasjonatów kultury włodarze miasta zapraszajš w walentynkowy wieczór do dubajskiej opery. Mieœci się ona w samym centrum Dubaju, w niezwykłym budynku przypominajšcym statek. 14 lutego zagrana zostanie klasyczna historia miłosna - "Aida".

Z kolei zainspirowane klimatem Dubaju przedstawienie "La Perle" to wyjštkowe widowisko na żywo, które nawišzuje do rozrywek znanych z Las Vegas. W specjalnie zbudowanym na potrzeby spektaklu teatrze zamontowano nowoczesny sprzęt i wodnš scenę z głębokim na 12 metrów basenem mieszczšcym 2,7 miliona litrów wody. Przedstawienie odgrywane jest przez 65 artystów z 23 krajów, którzy wykonujš akrobacje, loty i skoki do wody.

i w pogoni za modš

Dubaj zapewnia, że nie rozczaruje też tych, którzy nie wyobrażajš sobie romantycznego wyjazdu bez wizyty w ulubionych sklepach. Rozpoœcierajšca się na 440 tys. metrów kwadratowych Fashion Avenue w centrum Dubai Mall kusi przyjezdnych największš kolekcjš œwiatowych marek pod jednym dachem. Z okazji walentynek można też poszukać okazji i zapolować na markowe ciuchy w dobrej cenie w The Outlet Village, pierwszym wielkoformatowym outlecie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Budynek outletu nawišzuje do klasycznej architektury toskańskiej. Mieœci się tu ponad 120 różnych butików, od Armaniego i Lanvina, po Sandro i The Kooples.

Ci, którzy chcš skorzystać z wiedzy miejscowych ekspertów, mogš zaœ skorzystać z dubajskiego La Ville Hotel & Suites. W ofercie sš dwa wypady na zakupy na pół dnia: „Z dala od tłumów", czyli polowanie na modę w stylu vintage i od miejscowych projektantów w niezależnych butikach, albo „Podbój centrów handlowych" – indywidualna wyprawa do najlepszych centrów handlowych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL