Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Ján Bošnovič przestaje kierować słowackš turystykš w Polsce

Jan Bošnovič poœwięcił słowackiej turystyce ponad 20 lat
archiwum prywatne
Przez ponad dwie dekady był twarzš słowackiej turystyki w Polsce. Ten „mały wielki kraj" zawdzięcza mu swojš niezwykłš popularnoœć nad Wisłš

– Wczoraj dostałem pismo, że od 1 marca kończy się moja misja – mówi nam Ján Bošnovič. Bošnovič jednoosobowo prowadził Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie. – Nad Wisłš jestem od czerwca 1995 roku, kiedy otworzyliœmy Instytut Kultury Słowackiej – wspomina. – 1 paŸdziernika 2002 roku z kolei otworzyło się tu Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Słowackiej.

- Na poczštku naszej działalnoœci Polacy nawet wręcz nie wiedzieli, że istnieje Słowacja, bo mylili jš z Czechosłowacjš. Trzeba było wykonać wręcz tytanicznš pracę, aby mój kraj nie tylko stał się rozpoznawalny sam w sobie, ale i żeby Polacy chcieli go odwiedzać, zimš i latem – dodaje.

Placówka w Polsce pod egidš Bošnoviča prowadziła działania przybliżajšce z roku na rok coraz atrakcyjniejszš ofertę turystycznš Słowacji. W tym celu organizowała wyjazdy studyjne dla dziennikarzy i touroperatorów. Intensywnie promowała się na najważniejszych targach turystycznych w Polsce, zaproszała do współpracy blogerów.

- Chcieliœmy pokazać Słowację dynamicznš, młodš, pięknš – opowiada Bošnovič. - W sukurs przyszły, realizowane w moim kraju z rozmachem, inwestycje w infrastrukturę noclegowš, drogowš, nowe atrakcje turystyczne i coraz lepsze połšczenia – przeloty do Bratysławy i Koszyc, komunikacja autokarowa. Teraz mogę œmiało powiedzieć, że Polacy nie tylko wiedzš, gdzie leży mój kraj, ale orientujš się doskonale, że nie jest to kierunek jedynie zimowy, ale całoroczny, gdzie wypocznš również w termach, spróbujš pysznego wino i dań lokalnej kuchni. Dzięki promocji nawet wprowadzenie u nas euro nie odstraszyło turystów znad Wisły – dodaje.

Bošnovič jest w Polsce, szczególnie w œrodowisku turystycznym, rozpoznawany i bardzo lubiany. To œwietny, dynamiczny organizator, zawsze uœmiechnięty i serdeczny.

Bardzo przez te wszystkie lata zżył się z Polskš, tu założył rodzinę i dlatego, mimo utraty stanowiska, nie zamierza jej opuszczać. - Bardzo chciałbym dalej pracować w turystyce – mówi.

Na razie nie wiadomo, kto i kiedy zastšpi Bošnoviča na warszawskiej placówce.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL