Karnawał w Wenecji: Proszę zdjąć maskę

aktualizacja: 31.01.2016, 01:33

Do Wenecji przybyło 70 tysięcy ludzi na pierwsze zabawy rozpoczynającego się oficjalnie w ten weekend karnawału. W tym roku w związku z zagrożeniem terrorystycznym przebiega on pod znakiem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa

REDAKCJA POLECA
08.02.2016
Zamaskowani strażnicy strzegą Wenecji
08.02.2016
Wiatr zepsuł niemiecki karnawał
13.01.2016
Brazylia: Karnawału nie będzie
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Jak mówią złośliwi, hasłem tegorocznego karnawału będą słowa "proszę zdjąć maskę". Wszystkie zabawy będą odbywały się bowiem pod czujnym okiem niespotykanej dotąd liczby funkcjonariuszy sił porządkowych. Z powodu zagrożenia terrorystycznego kordonem bezpieczeństwa otoczono plac Świętego Marka, na który można dostać się pięcioma specjalnymi wejściami. Prowadzone są tam skrupulatne kontrole, łącznie z badaniem w bramkach do wykrywania metali.

Policja zapowiadała, że podczas kontroli będzie prosić uczestników zabawy o zdjęcie masek, co ma ułatwić ich identyfikację. Poza tym najmniejsze nawet podejrzenie upoważnia funkcjonariusza, w mundurze lub bez, do pozbawienia uczestników zabawy wszelkiego kamuflażu. "Świat stanął na głowie" - ubolewają komentatorzy.

W niedzielne południe odbędzie się tak zwany lot anioła - na linie z dzwonnicy na placu Świętego Marka zjedzie wyłoniona w konkursie piękności młoda wenecjanka. Będzie to sygnał do rozpoczęcia karnawałowej zabawy.

Komentarz dnia
Żródło: turystyka.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE