Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Karnawał w Wenecji: Proszę zdjšć maskę

AFP
Do Wenecji przybyło 70 tysięcy ludzi na pierwsze zabawy rozpoczynajšcego się oficjalnie w ten weekend karnawału. W tym roku w zwišzku z zagrożeniem terrorystycznym przebiega on pod znakiem nadzwyczajnych œrodków bezpieczeństwa

Jak mówiš złoœliwi, hasłem tegorocznego karnawału będš słowa "proszę zdjšć maskę". Wszystkie zabawy będš odbywały się bowiem pod czujnym okiem niespotykanej dotšd liczby funkcjonariuszy sił porzšdkowych. Z powodu zagrożenia terrorystycznego kordonem bezpieczeństwa otoczono plac Œwiętego Marka, na który można dostać się pięcioma specjalnymi wejœciami. Prowadzone sš tam skrupulatne kontrole, łšcznie z badaniem w bramkach do wykrywania metali.

Policja zapowiadała, że podczas kontroli będzie prosić uczestników zabawy o zdjęcie masek, co ma ułatwić ich identyfikację. Poza tym najmniejsze nawet podejrzenie upoważnia funkcjonariusza, w mundurze lub bez, do pozbawienia uczestników zabawy wszelkiego kamuflażu. "Œwiat stanšł na głowie" - ubolewajš komentatorzy.

W niedzielne południe odbędzie się tak zwany lot anioła - na linie z dzwonnicy na placu Œwiętego Marka zjedzie wyłoniona w konkursie pięknoœci młoda wenecjanka. Będzie to sygnał do rozpoczęcia karnawałowej zabawy.

ródło: turystyka.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL