Karnawał w Wenecji: Proszę zdjąć maskę

aktualizacja: 31.01.2016, 01:33

Do Wenecji przybyło 70 tysięcy ludzi na pierwsze zabawy rozpoczynającego się oficjalnie w ten weekend karnawału. W tym roku w związku z zagrożeniem terrorystycznym przebiega on pod znakiem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa

REDAKCJA POLECA

Jak mówią złośliwi, hasłem tegorocznego karnawału będą słowa "proszę zdjąć maskę". Wszystkie zabawy będą odbywały się bowiem pod czujnym okiem niespotykanej dotąd liczby funkcjonariuszy sił porządkowych. Z powodu zagrożenia terrorystycznego kordonem bezpieczeństwa otoczono plac Świętego Marka, na który można dostać się pięcioma specjalnymi wejściami. Prowadzone są tam skrupulatne kontrole, łącznie z badaniem w bramkach do wykrywania metali.

Policja zapowiadała, że podczas kontroli będzie prosić uczestników zabawy o zdjęcie masek, co ma ułatwić ich identyfikację. Poza tym najmniejsze nawet podejrzenie upoważnia funkcjonariusza, w mundurze lub bez, do pozbawienia uczestników zabawy wszelkiego kamuflażu. "Świat stanął na głowie" - ubolewają komentatorzy.

W niedzielne południe odbędzie się tak zwany lot anioła - na linie z dzwonnicy na placu Świętego Marka zjedzie wyłoniona w konkursie piękności młoda wenecjanka. Będzie to sygnał do rozpoczęcia karnawałowej zabawy.

Komentarz dnia
Żródło: turystyka.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE