Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Promocja turystyczna

Karnawał w Wenecji: Proszę zdjąć maskę

AFP
Do Wenecji przybyło 70 tysięcy ludzi na pierwsze zabawy rozpoczynającego się oficjalnie w ten weekend karnawału. W tym roku w związku z zagrożeniem terrorystycznym przebiega on pod znakiem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa

Jak mówią złośliwi, hasłem tegorocznego karnawału będą słowa "proszę zdjąć maskę". Wszystkie zabawy będą odbywały się bowiem pod czujnym okiem niespotykanej dotąd liczby funkcjonariuszy sił porządkowych. Z powodu zagrożenia terrorystycznego kordonem bezpieczeństwa otoczono plac Świętego Marka, na który można dostać się pięcioma specjalnymi wejściami. Prowadzone są tam skrupulatne kontrole, łącznie z badaniem w bramkach do wykrywania metali.

Policja zapowiadała, że podczas kontroli będzie prosić uczestników zabawy o zdjęcie masek, co ma ułatwić ich identyfikację. Poza tym najmniejsze nawet podejrzenie upoważnia funkcjonariusza, w mundurze lub bez, do pozbawienia uczestników zabawy wszelkiego kamuflażu. "Świat stanął na głowie" - ubolewają komentatorzy.

W niedzielne południe odbędzie się tak zwany lot anioła - na linie z dzwonnicy na placu Świętego Marka zjedzie wyłoniona w konkursie piękności młoda wenecjanka. Będzie to sygnał do rozpoczęcia karnawałowej zabawy.

Źródło: turystyka.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL