Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

LOT do Koszyc. Po słowackiej stronie Tatr

Międzynarodowy port lotniczy w Koszycach stanowi bramę do malowniczej, słowackiej częœci Tatr. Ten region Słowacji coraz częœciej staje się miejscem wypoczynku polskich turystów. Dlaczego wybieramy go tak chętnie i co sprawia, że docieramy tam właœnie samolotem?

Atrakcje

Turyœci, którzy spędzajš urlop po słowackiej częœci Tatr, z pewnoœciš nie mogę narzekać na nudę, bowiem zarówno Koszyce, jak ich okolice kryjš mnóstwo atrakcji i urokliwych, wartych odwiedzenia miejsc. Nad miastem góruje katedra œw. Elżbiety, na miejscu zaœ czeka słynny koszycki Złoty Skarb i trzy drewniane stodoły umieszczone na dachu 12-piętrowego wieżowca przy ulicy Lidicke Nameste 1.

Koszyce to jednak nie tylko piękne słowackie miasto, ale i wspaniałe okolice. Miłoœnicy aktywnego wypoczynku z przyjemnoœciš przemierzš Park Narodowy Słowacki Raj, w którym podziwiać można bajkowe wodospady, pomosty i szlaki prowadzšce po drabinach oraz wšwozy i jaskinie wpisane na listę UNESCO. To nie koniec – na terenie Słowacji znajduje się spora częœć winiarskiego regionu Tokaj. Od wszystkich tych atrakcji dzieli nas maksymalnie 100 minut podróży z lotniska.

 

Droga na skróty

Podróż samolotem zwykle jest krótsza i bardziej komfortowa od podróży autobusem czy samochodem. Coraz częœciej jest również tańsza, co pozwala turystom oszczędzić nie tylko czas, ale i pienišdze. O to, jak wiele osób decyduje się skorzystać z tej możliwoœci, zapytaliœmy pana Juraja Totha, kierownika ds. marketingu lotniczego i biznesu:

– W 2017 roku progi lotniska w Koszycach przekroczyło około 500 000 pasażerów. Korzystajš z czterech regularnych linii lotniczych (PLL LOT, Turkish Airlines, Czech Airlines, Austrian Airlines) oraz tanich linii WizzAir. Bezpoœrednio z Koszyc docierajš do Warszawy, Stambułu, Pragi, Wiednia, Bratysławy, Londynu, Luton, Doncaster, Sheffield, Tel Awiwu i Kolonii. Wystarczy jedna przesiadka (np. w Warszawie, Stambule, Wiedniu czy Pradze), by dotarli do ponad 500 innych miejsc na całym œwiecie.

 

Lepszy LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT obsługujš loty do Koszyc od marca 2016 roku. Wybierajšcy to połšczenie turyœci z Warszawy docierajš na miejsce po zaledwie godzinie lotu. Jeœli celem ich podróży sš słowackie Tatry, po wylšdowaniu w Koszycach mogš wynajšć samochód i w krótkim czasie znaleŸć się na miejscu, tym samym skracajšc czas podróży nawet o połowę. Pokonanie tej samej drogi samochodem z Warszawy trwałaby około 8-10 godzin. Rejsy z Okęcia do Koszyc realizowane sš przez Polskie Linie Lotnicze 8 razy w tygodniu: 5 razy wieczorem (wylot z Warszawy o godzinie 22:35 we wtorki, œrody, czwartki, pištki i niedziele) i 3 razy po południu (wylot z Warszawy o 13:20 w poniedziałki, wtorki i œrody). Pasażerowie podróżujš nowoczesnymi samolotami Embraer 170 i Q400.

– Słowackie Tatry cieszš się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Nie ma się czemu dziwić – te przepiękne, malownicze okolice, teraz stały się dla Polaków jeszcze bardziej dostępne. - komentuje Juraj Toth. – Wystarczy godzina, by z zatłoczonej Warszawy przenieœć w spokojnie, idealne do wypoczynku miejsce. Jeœli ktoœ pragnie naładować baterie, ukoić nerwy i zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy, wystarczy, że wsišdzie samolot i przyleci do Koszyc.

 Charakter tego miejsca idealnie obrazuje materiał zdjęciowy z kampanii w serwisie Instagram pod hasztagem #odlotowekosice.

Koszyce to wspaniałe i stosunkowo niedrogie miejsce, które doceniš wszyscy miłoœnicy aktywnego wypoczynku i zdrowego, górskiego powietrza. Czekajšce na turystów atrakcje z pewnoœciš dostarczš im niezapomnianych wrażeń, a krótka i komfortowa podróż pozostawi miłe wspomnienia.

 

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL