Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prokuratorzy

W Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie rusza tzw. prokuratorskie Archiwum X

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W strukturze Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wyodrębniono nowy Dział ds. Cyberprzestępczoœci oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych.

Jak głosi komunikat na stronie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w skład Działu wchodzić będš doœwiadczeni prokuratorzy, którzy dotychczas prowadzili lub nadzorowali najbardziej skomplikowane œledztwa w sprawach o zbrodnie lub ciężkie występki przeciwko życiu i zdrowiu, a także sprawy gospodarcze. Ich zadaniem będzie między innymi rozwikłanie niewyjaœnionych dotychczas spraw.

- Decyzja Prokuratora Okręgowego w Szczecinie o utworzeniu Działu ds. Cyberprzestępczoœci oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych to zupełnie nowa inicjatywa, majšca między innymi na celu ponowne przyjrzenie się niewyjaœnionym dotychczas sprawom, których przedmiotem sš m.in. podejrzane zgony, wzbudzajšce wštpliwoœci samobójstwa czy niewyjaœnione zaginięcia osób - czytamy w komunikacie.

Zakończone sprawy budzšce wštpliwoœci prokuratorów, zostanš poddane ponownej analizie oraz rekonstrukcji przebiegu wydarzeń. - Dzięki cišgłemu rozwojowi techniki, w tym również w zakresie technologii i technik wykrywczych, a także badań i analiz kryminalnych, powrót do starych i nierozwišzanych spraw ma na celu – pomimo upływu czasu – doprowadzić do ich wyjaœnienia i ukarania sprawców zbrodni - uzasadnia prokuratura w Szczecinie.

Ponadto zadaniem œledczych pracujšcych w nowo utworzonym Dziale będzie walka z cyberprzestępczoœciš. Stworzenie wyspecjalizowanej kadry prokuratorów służyć ma koordynacji spraw o skomplikowane przestępstwa popełniane z wykorzystaniem Internetu, a także zaawansowanych technologii i systemów informatycznych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL