Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Co Trump mówił o wojskach kosmicznych?

123RF
Podczas wystšpienia w San Diego, w Kalifornii prezydent Donald Trump stwierdził, że jego "nowa narodowa strategia" w kwestii przestrzeni kosmicznej zakłada, że jest to potencjalne pole walki takie samo, jak ziemia, powietrze czy morze - odnotowuje Bloomberg.

Trump przemawiajšc w bazie sił powietrznych w San Diego stwierdził jednoczeœnie, że być może konieczne będzie powołanie nowego rodzaju wojsk - wojsk kosmicznych (ang. Space Force).

- Wiecie, mówiłem już o tym, ponieważ wykonujemy dużo działań w kosmosie. Powiedziałem więc "może potrzebujemy nowych wojsk, nazwijmy je wojskami kosmicznymi" - mówił Trump, który następnie przyznał, że poczštkowo nie traktował tych słów całkowicie poważnie, ale następnie stwierdził, iż "to œwietny pomysł, może trzeba będzie to zrobić".

- To może się stać, to może być wielka sprawa - mówił Trump w San Diego. - Następnie wskazał na dziennikarzy i powiedział: - Spójrzcie na tych wszystkich ludzi, spójrzcie na nich. Ach, fake newsy - dodał sugerujšc, że nie traktuje pomysłu poważnie.

Pomysł stworzenia wojsk kosmicznych nie jest w USA nowy - w lipcu 2017 roku zaproponowała go podkomisja ds. sił strategicznych Kongresu.

Jej przewodniczšcy Mike Rogers (Partia Republikańska) uważa, że spodziewa się, iż takie siły zostanš powołanie najpóŸniej za pięć lat.

ródło: Bloomberg

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL