Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Iran o Trumpie: Niech zajmie się bezdomnymi w USA

AFP
Prezydent Donald Trump na Twitterze po raz kolejny skomentował trwajšce w Iranie protesty przeciwko władzy. "Irańczycy wreszcie występujš przeciwko brutalnemu i skorumpowanemu irańskiemu reżimowi" - podkreœlił.

W Iranie od ubiegłego czwartku organizowane sš demonstracje przeciwko rzšdowi i duchowym przywódcom Iranu. Poczštkowo wystšpienia skupiały się na sytuacji gospodarczej, ale obecnie majš charakter polityczny - demonstranci domagajš się dymisji władz.

"Wszystkie pienišdze, które prezydent Obama tak głupio im podarował, zostały przeznaczone na terroryzm lub trafiły do ich "kieszeni". Ludziom brakuje żywnoœci, inflacja jest wysoka, nie przestrzega się praw człowieka. USA obserwujš (sytuację)!" - napisał Trump.

Słowa o pienišdzach podarowanych Iranowi to prawdopodobnie nawišzanie do umowy zawartej z Iranem w 2015 roku, na mocy której Zachód zawiesił sankcje przeciwko Teheranowi.

1 stycznia Trump pisał na Twitterze, że dla Iranu nadszedł "czas na zmianę".

Irański MSZ w odpowiedzi na wpisy Trumpa zalecił mu, by skupił się na "bezdomnych i głodujšcych w USA" a nie na obrażaniu Irańczyków.

- Zamiast tracić czas i wysyłać bezsensowne tweety dotyczšce innych krajów, Trump mógłby zajšć się sprawami swojego kraju, takimi jak tuziny zamordowanych każdego dnia, miliony bezdomnych i głodnych - powiedział rzecznik irańskiego MSZ Bahram Ghasemi.

Z kolei prezydent Iranu Hassan Rouhani podkreœlił, że "Trump całym sobš jest przeciw narodowi Iranu" w zwišzku z czym nie ma prawa "solidaryzować się" z Irańczykami.

ródło: AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL