Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Donald Trump przekaże milion dolarów na ofiary huraganu Harvey

PAP/EPA
Prezydent USA Donald Trump przeznaczy milion dolarów z własnych funduszy na walkę ze zniszczeniami, jakie spowodował huragan Harvey - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders. Swoje wsparcie finansowe deklarujš też filmowe gwiazdy i celebryci.

- Cieszę się, że mogę wam powiedzieć, że (prezydent) chce dołšczyć do wysiłków wielu ludzi w całym kraju i przeznacza 1 mln dol. ze swych osobistych œrodków na fundusz walki z klęskš żywiołowš - powiedziała Sanders.

Wczeœniej doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa i antyterroryzmu Tom Bossert powiedział podczas briefingu, że w zwišzku ze stratami, jakie spowodował huragan Harvey w stanach Teksas i Luizjana, Biały Dom zwróci się do Kongresu USA o odblokowanie funduszy ratunkowych.

Gwiazdy Hollywoodu i œwiata rozrywki oferujš konkretnš pomoc osobom poszkodowanym wskutek potężnego huraganu Harvey, który zabił w Teksasie co najmniej 37 osób i zmusił tysišce mieszkańców do ucieczki z Houston i innych miast.

Nie tylko Trump

Również gwiazdy Hollywoodu i œwiata rozrywki oferujš pomoc osobom poszkodowanym wskutek huraganu, który zabił w Teksasie co najmniej 37 osób i zmusił tysišce mieszkańców do ucieczki z Houston i innych miast.

Aktorka Sandra Bullock jako jedna z pierwszych zadeklarowała wpłatę miliona dolarów na koszt akcji pomocy dla ludnoœci terenów, które nawiedził huragan. - Po prostu cieszę się, że jestem w stanie to zrobić - powiedziała mediom aktorka.

- Wszyscy powinniœmy spełnić nasz obowišzek - dodała gwiazda filmowa, przekazujšc pienišdze amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi, któremu zresztš pomaga od lat i który podczas huraganu Harvey udzielił w hotelach schronienia siedemnastu tysišcom osób.

Organizacja charytatywna United Way Worldwide otrzymała z kolei milion dolarów od aktora Leonardo DiCaprio.

Kim Kardashian, modelka i gwiazda telewizyjna, żona rapera Kanye Westa ogłosiła, że wspólnie ze swš matkš i siostrami wyasygnujš na pomoc poszkodowanym przez huragan pół miliona dolarów.

Wœród donatorów, którzy zaoferowali w imię "solidarnoœci z Teksasem" kwoty od 25 tys. do 100 tys. dolarów, sš m.in. wokalista Chris Brown, aktor Kevin Hart, piosenkarka Jennifer Lopez, aktor Dwayne "The Rock" Johnson i inni.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL