Prezydent USA

Donald Trump przekaże milion dolarów na ofiary huraganu Harvey

PAP/EPA
Prezydent USA Donald Trump przeznaczy milion dolarów z własnych funduszy na walkę ze zniszczeniami, jakie spowodował huragan Harvey - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders. Swoje wsparcie finansowe deklarują też filmowe gwiazdy i celebryci.

- Cieszę się, że mogę wam powiedzieć, że (prezydent) chce dołączyć do wysiłków wielu ludzi w całym kraju i przeznacza 1 mln dol. ze swych osobistych środków na fundusz walki z klęską żywiołową - powiedziała Sanders.

Wcześniej doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa i antyterroryzmu Tom Bossert powiedział podczas briefingu, że w związku ze stratami, jakie spowodował huragan Harvey w stanach Teksas i Luizjana, Biały Dom zwróci się do Kongresu USA o odblokowanie funduszy ratunkowych.

Gwiazdy Hollywoodu i świata rozrywki oferują konkretną pomoc osobom poszkodowanym wskutek potężnego huraganu Harvey, który zabił w Teksasie co najmniej 37 osób i zmusił tysiące mieszkańców do ucieczki z Houston i innych miast.

Nie tylko Trump

Również gwiazdy Hollywoodu i świata rozrywki oferują pomoc osobom poszkodowanym wskutek huraganu, który zabił w Teksasie co najmniej 37 osób i zmusił tysiące mieszkańców do ucieczki z Houston i innych miast.

Aktorka Sandra Bullock jako jedna z pierwszych zadeklarowała wpłatę miliona dolarów na koszt akcji pomocy dla ludności terenów, które nawiedził huragan. - Po prostu cieszę się, że jestem w stanie to zrobić - powiedziała mediom aktorka.

- Wszyscy powinniśmy spełnić nasz obowiązek - dodała gwiazda filmowa, przekazując pieniądze amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi, któremu zresztą pomaga od lat i który podczas huraganu Harvey udzielił w hotelach schronienia siedemnastu tysiącom osób.

Organizacja charytatywna United Way Worldwide otrzymała z kolei milion dolarów od aktora Leonardo DiCaprio.

Kim Kardashian, modelka i gwiazda telewizyjna, żona rapera Kanye Westa ogłosiła, że wspólnie ze swą matką i siostrami wyasygnują na pomoc poszkodowanym przez huragan pół miliona dolarów.

Wśród donatorów, którzy zaoferowali w imię "solidarności z Teksasem" kwoty od 25 tys. do 100 tys. dolarów, są m.in. wokalista Chris Brown, aktor Kevin Hart, piosenkarka Jennifer Lopez, aktor Dwayne "The Rock" Johnson i inni.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL