Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Donald Trump: Kto nie chce bym używał twittera?

AFP
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że nie zamierza przestać używać mediów społecznoœciowych, o co apelujš jego przeciwnicy polityczni, gdyż jest to jedyna możliwoœć przekazania społeczeństwu prawdy.

- Tylko "fake news" media i wrogowie Trumpa chcš, bym przestał używać mediów społecznoœciowych (110 mln ludzi). To jedyna możliwoœć przekazania przeze mnie prawdy! - napisał prezydent.

Trump jest bardzo aktywny w mediach społecznoœciowych, szczególnie na Twitterze, gdzie komentuje bieżšce wydarzenia, postępy w œledztwie ws. ingerencji Rosji w zeszłoroczne wybory prezydenckie, krytykuje działania Partii Republikańskiej oraz nawet ogłasza nominacje w swojej administracji bšdŸ podjęte decyzje.

Jego przeciwnicy polityczni apelujš, by prezydent korzystał z bardziej konwencjonalnych œrodków przekazu. Dodatkowo niektórzy Republikanie sš zdania, że aktywnoœć prezydenta na Twitterze może przynosić szkody wizerunkowe całej administracji. Jednakże Trump wydaje się nie brać tego pod uwagę.

Prezydent uważa, że najlepiej jest przekazywać informacje społeczeństwu bez poœrednictwa mediów, gdyż często mogš one zaburzyć przekaz. W zeszłym miesišcu napisał, że używanie przez niego Twittera jest „nowoczesnš prezydenturš”.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL