Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Donald Trump: "New York Times" całkowicie nieudolny

AFP
Prezydent USA Donald Trump skrytykował na Twitterze dziennik "New York Times". Prezydent nazwał tę wpływowš nowojorskš gazetę "całkowicie nieudolnš".

- Upadajšcy "New York Times", którego wszystkie przewidywania dotyczšce mnie, w tym mojego wielkiego zwycięstwa w wyborach (za co przeprosił), były błędne, jest całkowicie nieudolny - napisał w poniedziałek na Twitterze prezydent, który wakacje spędza w swoim klubie golfowym w Bedminster w stanie New Jersey.

Tym razem Trumpa zirytował opublikowany w "NYT" w sobotę artykuł, którego autorzy powołujšc się na szereg cytowanych anonimowo doradców wiceprezydenta Mike'a Pence'a poinformowali, że nie wyklucza on możliwoœci ubiegania się - zamiast Donalda Trumpa - o urzšd prezydenta w wyborach w 2020 roku.

Wiceprezydent w specjalnie wydanym oœwiadczeniu w niedzielę kategorycznie zdementował doniesienia gazety. - Twierdzenia zawarte w tym artykule sš absolutnie nieprawdziwe i sš jedynie najnowszš próbš podzielenia administracji przez media - napisał.

Pence nazwał artykuł opublikowany w "NYT" fake newsem oraz "skandalicznym i obraŸliwym" dla niego, jego rodziny oraz współpracowników.

Spekulacje o możliwoœci ubiegania się Pence'a o urzšd prezydenta zdementowała także doradczyni Białego Domu Kellyanne Conway, która powiedziała w telewizji ABC w niedzielę, że Trump "planuje być prezydentem przez dwie kadencje" oraz że "wcale się nie obawia" tego, iż Pence tworzy "kampanię (wyborczš) cieni".

Rzecznik wiceprezydenta Pence'a Marc Lotter występujšc w poniedziałek w telewizji Fox News w programie "Fox and Friends" - ulubionym programie Trumpa - nazwał rewelacje "NYT" absurdalnymi.

W poniedziałek - dwusetny dzień sprawowania urzędu - Trump skrytykował także inne amerykańskie "media głównego nurtu" za bagatelizowanie jego dotychczasowych osišgnięć oraz za doniesienia, w których media powołujšc się na ostatnie sondaże zwróciły uwagę na erozję poparcia dla Trumpa wœród jego elektoratu.

- Trudno uwierzyć, że mimo "fake news" w telewizjach CNN, ABC, NBC, CBS, (w dziennikach) NYTIMES, WAPO ("Washington Post") baza Trumpa jest większa i silniejsza niż kiedykolwiek - napisał prezydent w jednym ze swoich 17 tweetów wysłanych o œwicie w poniedziałek.

W innym Trump, podkreœlajšc, że "zarzuty o zmawianie się z Rosjš sš fake news", wœród osišgnięć 200 dni sprawowania przez siebie urzędu wyliczył: rekordy na giełdach, poprawę bezpieczeństwa granic, wzmocnienie potęgi militarnej USA, wzrost zatrudnienia, zatwierdzenie nominacji Neila Gorsucha na sędziego Sšdu Najwyższego, "gospodarczy entuzjazm, deregulację i wiele więcej..."

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL