Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Melania Trump w Arabii Saudyjskiej bez chusty na głowie

AFP
Decyzja amerykańskiej pierwszej damy Melanii Trump, by nie nakrywać głowy podczas rozpoczętej w sobotę wizyty w Arabii Saudyjskiej, wywołała poruszenie w mediach społecznoœciowych - pisze agencja AP.

Rijad jest pierwszym etapem pierwszej po objęciu urzędu zagranicznej podróży męża Melanii, prezydenta USA Donalda Trumpa.

Na zdjęciach zrobionych po wylšdowaniu prezydenckiego Air Force One w Rijadzie Melania Trump jest skromnie ubrana w długi czarny kombinezon ze złotym pasem, ale nie ma zakrytej głowy, czego wymaga się od obywatelek Arabii Saudyjskiej. Córka Trumpa, Ivanka, także jest bez chusty.

AP przypomina jednak, że takie zachowanie nie jest rzadkoœciš wœród wysoko postawionych kobiet z zagranicy, które odwiedzajš sunnickš monarchię.

W tym roku podczas wizyt w Arabii Saudyjskiej chusty czy abai, czyli tradycyjnego stroju, które muzułmanki narzucajš na codziennie ubranie, gdy wychodzš z domu, nie założyła ani brytyjska premier Theresa May, ani kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Media przypominajš, że prezydent Trump skrytykował byłš pierwszš damę Michelle Obamę, że nie zakryła głowy, gdy wraz z mężem odwiedziła Arabię Saudyjskš w styczniu 2015 roku. Stwierdził wówczas, że Michelle "obraziła" Saudyjczyków.

Trump jest pierwszym w historii amerykańskim prezydentem, który wybrał Arabię Saudyjskš lub jakikolwiek kraj zamieszkany w większoœci przez muzułmanów jako cel pierwszej zagranicznej podróży. Według AP administracja podjęła takš decyzję m.in., by okazać regionowi szacunek po wielu miesišcach ostrych antymuzułmańskich wypowiedzi Trumpa.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL