Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

"NYT": Trump powiedział Rosjanom, dlaczego zwolnił szefa FBI

AFP
Donald Trump powiedział rosyjskim dyplomatom na spotkaniu w Gabinecie Owalnym w tym miesišcu, że zdymisjonowanie szefa FBI Jamesa Comeya uwolniło go od „wielkiej presji” – pisze w pištek „New York Times”, powołujšc się na dokument podsumowujšcy to spotkanie.

„Właœnie zwolniłem szefa FBI. Był szalony, prawdziwy wariat” – miał powiedzieć Trump. „NYT” informuje, że ów dokument, którego podstawš sš notatki sporzšdzone w Gabinecie Owalnym, odczytała mu „amerykańska osobistoœć oficjalna”. „Stałem w obliczu wielkiej presji z powodu Rosji. Została (ze mnie) zdjęta” – dodał prezydent i podkreœlił, że on sam nie jest przedmiotem œledztwa.

„NYT” pisze, że ta rozmowa, która odbyła się 10 maja – dzień po zwolnieniu Comeya – umacnia przekonanie, że Trump pozbył się go przede wszystkim z powodu œledztwa FBI w sprawie domniemanych kontaktów jego sztabu wyborczego z Rosjanami.

Dzień po zwolnieniu Comeya Trump przyjšł w Gabinecie Owalnym rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa i ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL