Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Trump: nielegalni imigranci z kryminalnš przeszłościš "wynoszš się" z USA

PAP
Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek w wywiadzie dla stacji Fox News, że nielegalni imigranci z kryminalnš przeszłoœciš "wynoszš się" z USA ze względu na egzekwowanie prawa imigracyjnego przez jego administrację.

„Usunęliœmy strasznych przestępców z tego kraju, nielegalnych imigrantów, którzy popełniali okropne zbrodnie. Mordowali ludzi, gwałcili, działy się straszne rzeczy. Oni wyniosš się z USA albo trafiš za kratki” - powiedział Trump.

Ocenił, że działania podejmowane przez jego poprzednika, prezydenta Baracka Obamę, pozwoliły gangom takim jak Mara Salvatrucha (MS-13) na działalnoœć i rozwój w amerykańskich miastach.

Prezydent chwalił działania ministra bezpieczeństwa narodowego Johna Kelly'ego, który jest odpowiedzialny za egzekwowanie polityki ochrony granic przed nielegalnymi imigrantami i odsyłanie ich do krajów pochodzenia.

Na Twitterze Trump podał przykład MS-13 - gangu pochodzšcego z Ameryki Œrodkowej, który w ostatnich latach znacznie się rozrósł i kontroluje coraz większe obszary w USA. Jako jeden z powodów tej sytuacji Trump wskazał jego zdaniem słabš i mało stanowczš politykę imigracyjnš Obamy. Dodał, że obecna administracja szybko pozbędzie się MS-13 i innych tego typu gangów działajšcych w USA.

MS-13 to jedna z najbardziej brutalnych i najlepiej zorganizowanych grup przestępczych w USA. Składa się z różnych grup i frakcji zlokalizowanych na terytorium USA, jednoczeœnie utrzymujšc zwišzki ze swoimi odpowiednikami z Salwadoru, Meksyku czy Gwatemali.

Deportacja nielegalnych imigrantów, egzekwowanie obowišzujšcego prawa imigracyjnego oraz skuteczna walka z przestępczoœciš znalazły się wœród głównych postulatów kampanii prezydenckiej Trumpa. Prezydent napisał we wtorek na Twitterze, że wiele miast dziękuje mu za tak stanowcze posunięcia.

Trump i prokurator generalny Jeff Sessions w tym tygodniu odwiedzš granicę amerykańsko–meksykańskš.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL