Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo karne

Były dyżurny policji prawomocnie skazany za zmowę z laweciarzem

Fotorzepa/Michał Walczak
Sšd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w pištek karę 2 lata więzienia w zawieszeniu wobec, byłego już, dyżurnego komendy miejskiej policji w tym mieœcie, oskarżonego o przyjmowanie pieniędzy za informacje o kolizjach i wypadkach. Wyrok jest prawomocny.

Skazany ma też zapłacić 9 tys. zł grzywny, straci również 5 tys. zł, jako przepadek korzyœci uzyskanych z przestępstwa.

Białostocka prokuratura okręgowa zarzucała 45-letniemu dyżurnemu policji, że od znajomego zajmujšcego się holowaniem pojazdów przyjmował pienišdze za to, że telefonicznie informował o zdarzeniach drogowych na terenie działania komendy miejskiej policji w Białymstoku.

Według prokuratury policjant i przedsiębiorca zawarli porozumienie, że ten ostatni będzie informowany o miejscach zdarzeń drogowych, zanim jeszcze zostanie tam skierowany patrol policji. Chodziło o to, by laweta przedsiębiorcy była tam szybciej od konkurencji.

W akcie oskarżenia zarzucono policjantowi, że od kwietnia 2012 r. do paŸdziernika 2013 r. co najmniej 17 razy przyjšł pienišdze, łšcznie nie mniej niż 5 tys. zł, w zamian za przekazywane telefonicznie umówionym osobom informacje o zdarzeniach drogowych.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL