Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo karne

Akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. oskarżonemu o zbrodnię zabójstwa

123RF
Akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. oskarżonemu o zbrodnię zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sšdu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. (l. 27). Prokuratura zarzuciła mu popełnienie zbrodni zabójstwa (art. 148 par. 1 kodeksu karnego), a także czynnš napaœć na policjanta (art. 222 par. 1 kodeksu karnego) oraz na biegłš psycholog (art. 223 par. 1 kodeksu karnego).

Jak ustalono w toku œledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzonš Katarzynš J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługujšc się nożem, zabił jš. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialnoœci oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania.

Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sšdami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski.

W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujšcych go policjantów, a podczas póŸniejszych badań zleconych przez prokuraturę oskarżony zaatakował biegłš psycholog. Kajetan P. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni zabójstwa i złożył obszerne wyjaœnienia. W odniesieniu do pozostałych zarzucanych mu przestępstw oskarżony nie zajšł stanowiska.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL