Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Stanisław Karczewski: Postulaty spełnione. Czas, by opuścili Sejm

Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa, że postulaty osób protestujšcych w Sejmie zostały spełnione. - Najwyższa pora, by protestujšcy niepełnosprawni i ich opiekunowie opuœcili Sejm - powiedział.

Pod koniec maja w Sejmie i Parlamencie odbędzie się Zgromadzenie Parlamentarne NATO. W zwišzku z tym marszałek Senatu został zapytany o trwajšcy w Sejmie protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. 

Stanisław Karczewski zapewnił, że politykom PiS bardzo zależy, by ten protest się zakończył. Jednoczeœnie podkreœlił, że jego zdaniem wszystkie postulaty zostały już spełnione. 

- Już najwyższa pora, żeby panie opuœciły Sejm, a dialog toczył się dalej - powiedział. Według marszałka Senatu rozmowy powinny toczyć się teraz w Radzie Dialogu Społecznego. 

Ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej oraz finansów przedstawiły we wtorek „mapę drogowš” systemu wsparcia osób z niepełno sprawnoœciami. Jednym z jego elementów ma być Solidarnoœciowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Zaczynamy budowę systemu od tyłu. Żaden polski rzšd nie rozumiał i nie rozumie potrzeb protestujšcych - mówili protestujšcy w Sejmie niepełnosprawni wysłuchawszy rzšdowych propozycji wsparcia dla osób z niepełnosprawnoœciami. Nazwali je fałszem i obłudš. Czytaj więcej

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL