Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Lipiński: naturalnym kandydatem na premiera jest prezes PiS Jarosław Kaczyński

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rekonstrukcja rzšdu powinna być przeprowadzona jeszcze przed œwiętami - ocenił w œrodę wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jego zdaniem naturalnym kandydatem na premiera jest szef PiS, jeœli jednak Jarosław Kaczyński się nie zdecyduje, "to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki".

W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorzšdowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorzšdowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rzšdu. Według doniesień medialnych Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastšpić wicepremier Mateusz Morawiecki. 

Lipiński w œrodę powiedział dziennikarzom w Sejmie, że ma nadzieję, że rekonstrukcja zostanie przeprowadzona jeszcze przed œwiętami, bo - jak wskazywał - nie ma "sensu przedłużać stanu pewnego zawieszenia". 

"Naturalnym kandydatem (na premiera) jest prezes Jarosław Kaczyński, natomiast jakby prezes się nie zdecydował, to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki" - oœwiadczył wiceszef PiS.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL