Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

PiS ma projekt zmian ordynacji wyborczej

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezes Prawa i Sprawiedliwoœci Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania z posłami PiS poinformował, że jest już gotowy projekt zmian ordynacji wyborczej, ale będzie procedowany po tym, jak zostanš przyjęte zmiany dot. sšdownictwa - dowiedziała się PAP od polityków PiS.

W poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Ordynacja będzie zmieniona. Projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwoœci. To jest korekta ogólnych zasad - takš informację, według rozmówców PAP, przekazał uczestnikom spotkania prezes PiS. Kaczyński miał zastrzec, że ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

Podczas spotkania z posłami, prezes PiS poinformował też, że we wtorek prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. Sšdu Najwyższego i Krajowej Rady Sšdownictwa.

Andrzej Duda pod koniec wrzeœnia zaprezentował swe projekty ustaw dotyczšce SN i KRS. W miniony wtorek zostały one skierowane do konsultacji, a w pištek odbyło się trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwoœci. Podczas tego spotkania Kaczyński zapowiedział, że klub PiS zgłosi poprawki na piœmie do projektów, które wczeœniej przedstawi prezydentowi.

Przygotowanie projektów o SN i KRS prezydent zapowiedział w lipcu po zawetowaniu poprzednich ustaw dotyczšcych o KRS i SN.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL