Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

"Niech jadš!". Komentarz posłanki PiS

PAP/Jacek Turczyk
"Poniosły mnie emocje, zupełnie niepotrzebne" - mówi posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz. Podczas sejmowej debaty o proteœcie lekarzy rezydentów krzyknęła "Niech jadš" w reakcji na słowa o możliwoœci wyjazdu z Polski.

W Sejmie odbyła się debata zwišzana z protestem lekarzy rezydentów, którzy prowadzš protest głodowy. Żšdajš zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, poprawę płac i warunków pracy.

"Niech jadš!" - krzyknęła w Sejmie posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz podczas wystšpienia Lidii Gšdek z PO, mówišcej że lekarze chcš pracować dla Polski i nie chcš wyjeżdżać z kraju. Czytaj więcej

Posłanka PiS skomentowała póŸniej swoje słowa w rozmowie z dziennikarzami. - Powiedziałam te słowa z żalu z powodu tego, że tak marnych argumentów używa się w sejmowej debacie. To powinno być poważnš debatš. Nie byłam, nie jestem i nigdy nie będš za tym, by ktokolwiek z Polski wyjeżdżał. Zawsze to powtarzałam swoim studentom - powiedziała Hrynkiewicz.

- Jeœli ktoœ chce, to Polska jest krajem wolnym. Można wyjechać. Takie kraje jak Kanada czy Stany Zjednoczone majš płatne studia medyczne. W Polsce tego nie ma. Zawsze będę bronić tego, by tak pozostało - dodała.

- Nigdy nie biorę udziału w żadnych przepychankach. To nie mój sposób komunikowania się ze społeczeństwem. Poniosły mnie emocje, zupełnie niepotrzebne. Zrobiło mi się przykro, że w tak trudnej sprawie pani Gšdek użyła takich argumentów - powiedziała Hrynkiewicz.

- Jeœli chodzi o rezydentów, uważam że ich protest jest słuszny, jednak forma protestu w postaci głodu przystoi do walki o zupełnie inne wartoœci. Ich godnoœć nie została naruszona. Mogš przedstawiać swoje problemy, nikt nie odmawia im rozmowy - oceniła.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL