Prawo i Sprawiedliwość

"Niech jadą!". Komentarz posłanki PiS

PAP/Jacek Turczyk
"Poniosły mnie emocje, zupełnie niepotrzebne" - mówi posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz. Podczas sejmowej debaty o proteście lekarzy rezydentów krzyknęła "Niech jadą" w reakcji na słowa o możliwości wyjazdu z Polski.

W Sejmie odbyła się debata związana z protestem lekarzy rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy. Żądają zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, poprawę płac i warunków pracy.

"Niech jadą!" - krzyknęła w Sejmie posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz podczas wystąpienia Lidii Gądek z PO, mówiącej że lekarze chcą pracować dla Polski i nie chcą wyjeżdżać z kraju. Czytaj więcej

Posłanka PiS skomentowała później swoje słowa w rozmowie z dziennikarzami. - Powiedziałam te słowa z żalu z powodu tego, że tak marnych argumentów używa się w sejmowej debacie. To powinno być poważną debatą. Nie byłam, nie jestem i nigdy nie będą za tym, by ktokolwiek z Polski wyjeżdżał. Zawsze to powtarzałam swoim studentom - powiedziała Hrynkiewicz.

- Jeśli ktoś chce, to Polska jest krajem wolnym. Można wyjechać. Takie kraje jak Kanada czy Stany Zjednoczone mają płatne studia medyczne. W Polsce tego nie ma. Zawsze będę bronić tego, by tak pozostało - dodała.

- Nigdy nie biorę udziału w żadnych przepychankach. To nie mój sposób komunikowania się ze społeczeństwem. Poniosły mnie emocje, zupełnie niepotrzebne. Zrobiło mi się przykro, że w tak trudnej sprawie pani Gądek użyła takich argumentów - powiedziała Hrynkiewicz.

- Jeśli chodzi o rezydentów, uważam że ich protest jest słuszny, jednak forma protestu w postaci głodu przystoi do walki o zupełnie inne wartości. Ich godność nie została naruszona. Mogą przedstawiać swoje problemy, nikt nie odmawia im rozmowy - oceniła.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL