Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Jarosław Kaczyński: Możemy liczyć na Węgry

PAP, Paweł Supernak
- Polska może liczyć na Węgry - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do swojego pištkowego spotkania z szefem węgierskiego rzšdu Viktorem Orbanem. Jak podkreœlił, można się spodziewać wspólnych stanowisk Węgier i Polski w wielu sprawach; w niektórych zacznš działać komisje ekspertów.

Prezes PiS poinformował w pištek wieczorem TVP Info, ze jego spotkanie z węgierskim premierem dotyczyło przebiegu spraw w Unii Europejskiej. - Była przede wszystkim mowa o tym, co się będzie działo w Unii Europejskiej, jak to widzimy, jakie mamy informacje w tej dziedzinie. Ale była także mowa o tym, co robić dalej, jak się przygotowywać to tych ewentualnych zmian, które będš miały miejsce w Unii - powiedział Kaczyński. - Były różnego rodzaju diagnozy co do tych kwestii - dodał.

Prezes PiS ocenił, że rozmowa przebiegła "w bardzo dobrej atmosferze", była "bardzo przyjazna". Jednoczeœnie mowa była też "o pewnych konkretach odnoszšcych się do tego, co się może zdarzyć w Unii niedługo" - zaznaczył polityk.

- No i tu bardzo ważne jest to, że pan premier powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć - oœwiadczył szef PiS.

Dopytywany o szczegóły rozmów prosił o wyrozumiałoœć. - To była jednak rozmowa w doœć zamkniętym gronie i pewnie premier Orban i jego współpracownicy nie byliby uradowani, gdybym o tym opowiadał - zaznaczył. Pytany, czy można się spodziewać wspólnego polsko-węgierskiego stanowiska w jakichœ sprawach unijnych powiedział, że będzie takie w "wielu sprawach, z całš pewnoœciš".

- Natomiast w pewnych sprawach, sšdzę, że niedługo zacznš działać komisje ekspertów - dodał.

W pištkowym spotkaniu z Viktorem Orbanem, które odbyło się w Sejmie, oprócz J. Kaczyńskiego uczestniczyli także marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie z PiS: Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki. Spotkanie w Sejmie odbyło się w ramach oficjalnej wizyty Viktora Orbana w Warszawie. Szef węgierskiego rzšdu rozmawiał również z premier Beatš Szydło, prezydentem Andrzejem Dudš

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL