Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Beata Mazurek: PO bez szans na powodzenie wniosku o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza nie ma najmniejszych szans na powodzenie. Politykę kadrowš w rzšdzie podejmuje tylko i wyłšcznie premier Beata Szydło - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego ugrupowanie zaprezentuje w Sejmie wniosek o wotum nieufnoœci dla Macierewicza. Jak dodał niewykluczone, że tego dnia wniosek zostanie też złożony u marszałka Sejmu.

Rzeczniczka PiS oceniła, że wniosek ten "nie ma najmniejszych szans na powodzenie". - To jest chyba rzeczš naturalnš, że żaden rzšd nie odwołuje w ten sposób swojego ministra - powiedziała Mazurek. - Decyzje, co do polityki kadrowej podejmuje tylko i wyłšcznie pani premier - dodała.

Mazurek odniosła się też do informacji, że szef MON przyjšł dymisję Wacława Berczyńskiego z kierowania podkomisjš do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. W piœmie do szefa MON Berczyński napisał, że z powodów osobistych nie może przyjechać do Polski i prosi o zwolnienie z obowišzków przewodniczšcego. Berczyński ma być jednak nadal członkiem podkomisji.

- Jeżeli rezygnuje z powodów zdrowotnych, to nie jest to dla mnie zdziwieniem dlatego, że szef zespołu zawsze ma więcej pracy, niż jego szeregowy członek - powiedziała. Pytana, czy jego rezygnacja ma charakter "dyplomatyczny" Mazurek odparła: "to pozostawiam państwa ocenie". Dopytywana, czy dobrze, że Berczyński zrezygnował Mazurek podkreœliła, że nie będzie tego oceniała. - Ja nie oceniam prac tego zespołu, nie powołuję go. Jeœli względy zdrowotne nie pozwalajš mu na to, by kontynuować pracę jako przewodniczšcemu, to nie dziwię się, że zrezygnował - skwitowała rzeczniczka PiS.

W opublikowanym w miniony pištek wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Berczyński, który jest też przewodniczšcym rady nadzorczej remontujšcych œmigłowce Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi, stwierdził: "to ja wykończyłem Caracale. Znam się na tym, znam się na œmigłowcach, znam się na lotnictwie". Według przytoczonej przez "DGP" relacji Berczyńskiego, minister Antoni Macierewicz powiedział mu: "BšdŸ moim pełnomocnikiem w sprawie œmigłowców", miano mu też zaproponować pracę w WZL-1.

Wniosek o wotum nieufnoœci dla Macierewicza, drugi już, politycy Platformy zapowiedzieli w zeszłym tygodniu po spotkaniu partyjnej komisji PiS, która zajęła się badaniem okolicznoœci, w jakich jego bliski współpracownik Bartłomiej Misiewicz był powoływany na kolejne pełnione funkcje (ostatnio w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, gdzie - według doniesień medialnych - miał zarabiać 50 tys. zł miesięcznie). Po obradach komisji Misiewicz poinformował, że postanowił wystšpić z Prawa i Sprawiedliwoœci.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL