Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Bochenek: Nie ma oferty startu z listy PiS dla Saryusz-Wolskiego

Fotorzepa/ Magda Starowieyska
Ze strony rzšdu nie było propozycji dla Saryusz-Wolskiego startu z listy PiS - oœwiadczył rzecznik rzšdu Rafał Bochenek.

Rzecznik był pytany o doniesienia medialne nt. propozycji startu byłego europosła PO z ramienia PiS-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Bochenek podkreœlił na konferencji prasowej, że Jacek Saryusz-Wolski był bardzo dobrym, merytorycznym, doœwiadczonym i od lat zwišzanym z problematykš UE kandydatem na stanowisko przewodniczšcego Rady Europejskiej.

- Przesłanki, którymi kierował się pan Jacek Saryusz-Wolski bardzo często już przez niego samego były wprost artykułowane. Wskazywał, że dla niego najważniejszy jest interes Polski, dlatego wystšpił z PO, ponieważ nie mógł się godzić na dalsze donoszenie na nasz kraj na forum UE - mówił w poniedziałek Bochenek.

4 marca Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że rzšd polski proponuje kandydaturę Saryusza-Wolskiego na przewodniczšcego Rady Europejskiej.

Tego samego dnia rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że zarzšd Platformy Obywatelskiej na wniosek przewodniczšcego partii Grzegorza Schetyny zdecydował o wykluczeniu Jacka Saryusz-Wolskiego z jej szeregów.

Dopytywany, czy Saryusz-Wolski dostał propozycję startu w kolejnych wyborach do PE z listy Prawa i Sprawiedliwoœci, Bochenek odpowiedział - Z rzšdu na pewno nie dostawał i chyba nawet sam też zaprzeczał, jakoby takie propozycje dostawał.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL