Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Beata Mazurek: Może PO wykorzysta czas na opamiętanie się?

PAP, Rafał Guz
Marszałek Sejmu skorzystał ze swojego prawa i ogłosił przerwę w obradach. Zobaczymy czy w czwartek zdecyduje, czy Sejm będzie dalej kontynuowany - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Mam nadzieję, że czas do czwartku do godz. 10. PO wykorzysta na opamiętanie się - dodała.

- Marszałek skorzystał ze swojego prawa, ogłosił przerwę. Zobaczymy jak jutro zdecyduje, czy Sejm będzie dalej kontynuowany, czy nie. Mam nadzieję, że czas do jutra do godz. 10:00 PO wykorzysta na opamiętanie się, bo okazuje się, że wszyscy, poza Platformš chcemy w tym parlamencie na sali posiedzeń pracować - powiedziała Mazurek. Na pytanie jak w czwartek mogš przebiegać obrady Sejmu odparła, że to jest pytanie do marszałka sejmu. - To marszałek, w porozumieniu z Konwentem Seniorów, decyduje jak będzie wyglšdało posiedzenie Sejmu - podkreœliła.

Mazurek zaznaczyła, że budżet na 2017 r. przyjęto zgodnie z prawem, regulaminem i ustawami. Jak dodała, niezgodnie z regulaminem kodeksem karnym i ustawš o wykonywaniu mandatu posła i senatora zachowywała się PO i Nowoczesna.

Szef klubu PO Sławomir Neumann poinformował wczeœniej PAP, że po zarzšdzeniu przerwy w obradach Sejmu przez marszałka Marka Kuchcińskiego posłowie Platformy pozostanš na sali obrad do czwartku.

O kwestię tego, co może się wydarzyć w czwartek w Sejmie był pytany poseł PiS Marek Suski. - Zobaczymy, jeœli Platforma będzie nadal blokować salę, to nie będzie możliwoœci kontynuowania posiedzenie. Będziemy czekać - stwierdził.

Dopytywany, czy możliwe jest przeniesienie posiedzenia Sejmu do Sali Kolumnowej Suski powiedział, że sala jest na to przygotowana. "W najbardziej skrajnym wypadku może być też salš, na której kontynuowane mogš być obrady" - powiedział. - Zaczekajmy, może przyjdzie refleksja, jakieœ opamiętanie - dodał odnoszšc się do decyzji PO o dalszym blokowaniu sali plenarnej Sejmu.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński otworzył w œrodę wieczorem 34. posiedzenie Sejmu. Następnie Sejm uczcił pamięć czterech zmarłych w ostatnich dniach osób, m.in. Longina Komołowskiego. Następnie marszałek ogłosił przerwę w obradach do czwartku do godz. 10.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL