Kongres Prawników Polskich: Ministerstwo sprawiedliwości liczy na owocną dyskusję

aktualizacja: 24.04.2017, 19:00
Foto: Fotolia.com

Decyzja, czy minister sprawiedliwości lub jego reprezentant wezmą udział w Kongresie Prawników Polskich, zapadnie po otrzymaniu oficjalnego zaproszenia – usłyszeliśmy w resorcie sprawiedliwości.

Na 20 maja w Katowicach zaplanowano nadzwyczajne spotkanie. Po raz pierwszy trzy samorządy: adwokaci, radcy prawni i sędziowie, zebrali siły, by podyskutować o reformie wymiaru sprawiedliwości. Każda korporacja chce też przedstawić własne propozycje zmian w sądownictwie. Co o tej inicjatywie myśli Ministerstwo Sprawiedliwości?

– Przyjęliśmy ją z dużym zaciekawieniem – mówi Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości. I dodaje, że resort bardzo się cieszy, że w końcu panuje jednolity pogląd, iż wymiar sprawiedliwości wymaga reformy. – Szkoda, że tak późno, a nie w chwili, gdy padały pierwsze zapowiedzi zmian – twierdzi.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE