Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz: zmieniajš się premierzy, ale nadal rzšdzi Kaczyński

PAP/Bartłomiej Zborowski
Dobrze, że ten serial rekonstrukcyjny się skończył, bo przesłaniał inne tematy; jedno się jednak nie zmieniło - premierzy się zmieniajš, ale nadal rzšdzi prezes PiS Jarosław Kaczyński - stwierdził w rozmowie z PAP szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała, że premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta. Komitet Polityczny PiS wysunšł na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego.

"Dobrze, że ten serial rekonstrukcyjny się skończył, bo przesłaniał główne tematy - ordynację wyborczš i sšdy. To pewnie w jakimœ stopniu było zamierzone" - skomentował czwartkowš decyzję PiS Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, to, że dojdzie do zmiany na stanowisku premiera "czuło się dzisiaj". "Te sygnały były bardzo mocne" - powiedział, wskazujšc m.in. na poranne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Szydło, Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Szef ludowców dodał, że niepewnoœć premier Szydło było jednak widać nie tylko w czwartek, ale również przez ostatnie kilka dni. "W ostatnich tygodniach nie było widać jej aktywnoœci, żyła w cišgłej niepewnoœci i strachu przed tym, że zostanie odwołana" - stwierdził.

W ocenie Kosiniaka-Kamysza, zmiana na stanowisku szefa rzšdu wywołała duże rozczarowanie w szeregach PiS i wœród zwolenników tego ugrupowania. "Dziœ odrzucono wotum nieufnoœci, a za chwilę odwołanie. Myœlę, że to sytuacja dla wielu zwolenników PiS niezrozumiała" - powiedział.

W czwartek przed południem Sejm głosami m.in. PiS i koła Wolni i Solidarni odrzucił wniosek PO o konstruktywne wotum nieufnoœci wobec rzšdu Szydło, w którym kandydatem na premiera był lider Platformy Grzegorz Schetyna.

"Jedno się nie zmienia: zmieniajš się premierzy, ale nadal rzšdzi Kaczyński" - podsumował szef ludowców.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL