Polityka

Sondaż: Prezydent bliżej PiS czy opozycji

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy prezydent Andrzej Duda powinien ściślej współpracować z opozycją? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Prezydent Andrzej Duda spotyka się w środę z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii nowych rozwiązań dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Gośćmi prezydenckiego Pałacu byli po południu m.in. politycy Platformy.

Największa grupa respondentów, bo ponad 40 proc., uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien ściślej współpracować z opozycją. Prawie co trzeci badany wskazuje na potrzebę ściślejszej współpracy z rządem. Zdania w tej sprawie nie ma 28 proc. respondentów.

- Częściej na współpracę prezydenta RP z opozycją wskazują mężczyźni (42 proc.), osoby o wykształceniu podstawowym/gimnazjalnym (46 proc.), o dochodzie poniżej 1000 zł (39 proc.) oraz badani z miast od 20 do 99 tysięcy mieszkańców (30 proc.). - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research. I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek badanych, którzy uważają, że Andrzej Duda powinien ściślej współpracować z opozycją (z 29 proc. w grupie do 24 lat, do 48 proc. w grupie powyżej 50 lat).

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL