Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Sondaż: Prezydent bliżej PiS czy opozycji

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy prezydent Andrzej Duda powinien œciœlej współpracować z opozycjš? OdpowiedŸ w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Prezydent Andrzej Duda spotyka się w œrodę z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii nowych rozwišzań dotyczšcych Krajowej Rady Sšdownictwa i Sšdu Najwyższego. Goœćmi prezydenckiego Pałacu byli po południu m.in. politycy Platformy.

Największa grupa respondentów, bo ponad 40 proc., uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien œciœlej współpracować z opozycjš. Prawie co trzeci badany wskazuje na potrzebę œciœlejszej współpracy z rzšdem. Zdania w tej sprawie nie ma 28 proc. respondentów.

- Częœciej na współpracę prezydenta RP z opozycjš wskazujš mężczyŸni (42 proc.), osoby o wykształceniu podstawowym/gimnazjalnym (46 proc.), o dochodzie poniżej 1000 zł (39 proc.) oraz badani z miast od 20 do 99 tysięcy mieszkańców (30 proc.). - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research. I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku roœnie odsetek badanych, którzy uważajš, że Andrzej Duda powinien œciœlej współpracować z opozycjš (z 29 proc. w grupie do 24 lat, do 48 proc. w grupie powyżej 50 lat).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL