Sondaż: Prezydent bliżej PiS czy opozycji

aktualizacja: 13.09.2017, 18:47
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Czy prezydent Andrzej Duda powinien ściślej współpracować z opozycją? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

REDAKCJA POLECA
19.09.2017
Sondaż: Projekty prezydenckie pod prąd PiS?
14.09.2017
Aleksander Kwaśniewski: Ile PiS może oddać Dudzie?
13.09.2017
Prezydent wysłuchał polityków
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Prezydent Andrzej Duda spotyka się w środę z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii nowych rozwiązań dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Gośćmi prezydenckiego Pałacu byli po południu m.in. politycy Platformy.

Największa grupa respondentów, bo ponad 40 proc., uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien ściślej współpracować z opozycją. Prawie co trzeci badany wskazuje na potrzebę ściślejszej współpracy z rządem. Zdania w tej sprawie nie ma 28 proc. respondentów.

- Częściej na współpracę prezydenta RP z opozycją wskazują mężczyźni (42 proc.), osoby o wykształceniu podstawowym/gimnazjalnym (46 proc.), o dochodzie poniżej 1000 zł (39 proc.) oraz badani z miast od 20 do 99 tysięcy mieszkańców (30 proc.). - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research. I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek badanych, którzy uważają, że Andrzej Duda powinien ściślej współpracować z opozycją (z 29 proc. w grupie do 24 lat, do 48 proc. w grupie powyżej 50 lat).

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE