Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Pierwsza dama Białorusi

www.president.gov.by
21-letnia, œliczna modelka zajęła miejsce u boku 63-letniego prezydenta Aleksandra Łukaszenki

Białoruski przywódca przyjechał do leżšcej nad Dnieprem wioski Aleksandria (po drugiej stronie rzeki znajduje się jego rodzinna Kopyœ). Na odbywajšcym się tam festiwalu „Kupale" zajšł oczywiœcie miejsce w pierwszym rzędzie. Wywołał jednak konsternację, ponieważ miejsce tuż obok niego zajęła ciemnowłosa modelka i aktywistka rzšdowego zwišzku młodzieży Kristina Niewiero.

Po prawicy „Batki" zasiadł jego 13-letni syn Kola, a wokół – najwyżsi urzędnicy państwowi.

Formalnie białoruski prezydent jest cały czas żonaty z Galinš Rodionowš. Ale od 20 lat mieszka ona w wiosce Ryżkowicze na wschodzie Białorusi, gdzie uprawia ogród, nigdzie nie wyjeżdża i nigdy nie była za granicš. Aleksander ma z niš dwóch synów.

W 2004 roku urodził się jego trzeci, najmłodszy, Nikołaj. Ale oficjalnie nigdy nie poinformowano kto jest matkš ukochanego, prezydenckiego syna (którego Łukaszenka zabierał m.in. na państwowe wizyty w Wenezueli i do Watykanu). Prawdopodobnie jest niš Irina Abielskaja, młodsza o dziesięć lat od oficjalnej żony lekarka z kancelarii prezydenta (również osobista lekarka Łukaszenki). W przeciwieństwie do Rodionowej Abielskaja mieszka w willi w ekskluzywnej, mińskiej dzielnicy Drozdy, gdzie sšsiaduje z najwyższymi urzędnikami Łukaszenki.

Festiwal „Kupale" organizujš w Aleksandrii z okazji „nocy Kupały", co wywołało dodatkowe komentarze na temat obecnoœci aktywistki i przyszłej finansistki u boku głowy państwa. Nie jest jednak jasne czy Niewiero towarzyszyła Aleksandrowi, czy może jego synowi Koli.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL