Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Stefan Niesiołowski nawołuje do bojkotu Jasnej Góry

tv.rp.pl
W weekend w Częstochowie odbyła się V Pielgrzymka Œrodowisk Narodowych. O bojkotowanie Jasnej Góry zaapelował poseł koła Europejskich Demokratów Stefan Niesiołowski. "Jasnš Górę należy bojkotować tak jak Wawel z oczywistych powodów" - napisał.

Głównym punktem pielgrzymki m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i stowarzyszenia Marsz Niepodległoœci była msza w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. 

Pielgrzymce œrodowisk narodowych towarzyszyły liczne protesty. Listy otwarte do przeora Jasnego Góry wystosowały osoby publiczne i stowarzyszenia. Ich zdaniem skrajny nacjonalizm reprezentowany przez uczestników pielgrzymki jest sprzeczny z naukami Koœcioła.

Głos w sprawie pielgrzymki œrodowisk narodowych zabrał również Stefan Niesiołowski z koła Europejskich Demokratów. 

"Na Jasnej Górze miał miejsce zjazd nacjonalistów i rasistów, którzy majš w swoim dorobku hitlerowskie gesty i rasistowskie hasła (Polska biała). Czcigodny przeor klasztoru o. Marcin Waligóra na protesty, że wspiera ludzi pełnych nienawiœci, a więc działajšcych niezgodnie z chrzeœcijaństwem, odpowiedział „Klasztor jest otwarty dla wszystkich”. Tak wyglšda w najczystszej postaci faryzeizm uczonych w Piœmie" - napisał Niesiołowski.

"Jasnš Górę należy bojkotować tak jak Wawel z oczywistych powodów" - dodał.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL