Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Cenckiewicz krytykuje ustawę o IPN. "Kto to pisał?”

rp.pl
Sławomir Cenckiewicz skrytykował w internecie znowelizowanš niedawno ustawę o IPN. Zdaniem historyka, jej zapisy sš nieprecyzyjne i będš nieskuteczne.

Tydzień temu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zakłada ona, że œcigany ma być każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisze państwu lub narodowi polskiemu zbrodnie III Rzeszy.

Głos w sprawie ustawy postanowił zabrać Sławomir Cenckiewicz, który dwa lata temu powołany został przez PiS do składu Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Historyk wyraził swojš opinię na Facebooku.

„Polska przyjęła niemšdrš bo nieprecyzyjnie napisanš i zupełnie nieskutecznš (pomijam sam pomysł œcigania za głupotę i inne poglšdy) w wykonaniu nowelę do ustawy o IPN” - napisał Cenckiewicz.

„Prokuratorzy IPN, którzy NIGDY nie byli w stanie doprowadzić do skazania Jaruzelskiego i Kiszczaka a nawet nie chcš œcigać jegomoœcia, który chwali się kradzieżš akt SB na swoim FB, będš od teraz œcigać Obamę, Comeya i dziennikarza w Buenos Aires za wygadywanie bzdur o "polskich obozach œmierci" - GRATULUJĘ OPTYMIZMU. No i zbrodnie ludobójstwa banderowskiego z lat 1925-1950 - też ukarzš! Kto to pisał???” - dodał.

Sławomir Cenckiewicz podkreœlił także, że „Polska znalazła się na celowniku rzšdu Izraela i USA oraz wielu œrodowisk żydowskich".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL