Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Sondaż: PiS wcišż na czele, lewica w Sejmie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Tylko nieznacznie zmalało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwoœci w pierwszym tegorocznym sondażu poparcia partyjnego w 2018 roku. Według badania Pollster dla se.pl miejsca w parlamencie zajęliby tez przedstawiciele SLD i Razem.

O dwa punkty procentowe od ostatniego sondażu zmalało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwoœci, które z wynikiem 43 pkt. proc. wcišż ma najwięcej zwolenników.

Nie zmienił się natomiast odsetek pytanych, którzy oddaliby głos na polityków Platformy Obywatelskiej - zdecydowanych na to jest 18 procent ankietowanych.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższš niedzielę, trzeciš siłš w parlamencie byłaby Nowoczesna Katarzyny Lubnauer, która polepszyła swój wynik do 11 pkt. proc. - wzrost o 1 pkt. proc.

Tuż za podium, z wynikiem 9 pkt. proc. - lepszym o 1 pkt. - uplasowało się ugrupowanie Pawła Kukiza.

Pozostałe ugrupowania, które oprócz trzech wymienionych weszłyby do Sejmu, utrzymały swoje wyniki sprzed miesišca. Sš to: SLD - 6 proc., PSL - 5 proc. i Razem - 5 proc.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 3 - 5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków. Próba miała strukturę demograficznš zgodnš ze strukturš pełnoletnich mieszkańców Polski, a maksymalny błšd oszacowania wyniósł 3 proc.

ródło: se.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL