Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Macierewicz: Dzieła o. Rydzyka zmieniły Polskę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rodzina Radia Maryja, Radio Maryja, wszystkie dzieła o. Tadeusza Rydzyka i ojców redemptorystów zmieniły Polskę w cišgu kilkudziesięciu lat nieporównywalnie bardziej i głębiej, niż wiele wysiłków, działań i zachowań polityków - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

Minister obrony w felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja i Telewizji Trwam podkreœlił, że wraz z żonš, córkš i wnukami jest częœciš Rodziny Radia Maryja.

- Właœnie Rodzina Radia Maryja, Radio Maryja, wszystkie dzieła o. Tadeusza (Rydzyka) i ojców redemptorystów, zmieniły Polskę w cišgu tych ostatnich kilkudziesięciu lat w nieporównywalnie bardziej i głębiej niż wiele wysiłków, niż wiele działań, niż wiele zachowań polityków - mówił szef MON.

Minister zaznaczył, że nie neguje wartoœci wysiłku politycznego, bo sam zajmuje się politykš i wie, że bywa to trudne, gorzkie, wymagajšce uporu, determinacji i przede wszystkim wiary w sens działania i szanse sukcesu.

- Właœnie ten sens, ta wiara, ta szansa sukcesu płynie z tego w co wierzymy, jako ludzie, płynie z naszej wiary chrzeœcijańskiej, płynie z naszej wiary katolickiej i płynie z tego co nas otacza. A otacza nas w olbrzymim stopniu właœnie rodzina Radia Maryja, otacza nas słowo ojców redemptorystów, otacza nas wysiłek i wielka moc ducha ojca dyrektora - podkreœlił.

- Tak właœnie jest, nawet jeżeli się z tego próbujš różni wyœmiewać, albo atakować, to trzeba zobaczyć tę wielkoœć, która jest wokół nas i która dodaje nam siły, która sprawia, że możemy realizować nasze zdania - wskazał minister.

Macierewicz podkreœlił też, że "posłowie PiS, szeroko rozumianego zespołu patriotycznego to sš z pewnoœciš posłowie głęboko wierzšcy i działajšcy w myœl swoich przekonań właœnie płynšcych z chrzeœcijaństwa, z katolickiej nauki społecznej i z głębokiego patriotyzmu, dlatego Polska się zmienia".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL