Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

"Rano Szydło świetna, teraz musi odejść". Twitter o dymisji premier

PAP/EPA
"PiS bawi się państwem-partia rzšdzi. Państwo przeniesione na Nowogrodzkš" - tak zmianę na stanowisku premiera skomentował na Twitterze Marcin Kierwiński z PO.

Pierwsze komentarze po ogłoszeniu decyzji Komitetu Politycznego PiS, który zdecydował, że nowym premierem rzšdu zostanie Mateusz Morawiecki, pojawiły się na Twitterze natychmiast po ogłoszeniu tej decyzji przez Beatę Mazurek.

Katarzyna Lubnauer, przewodniczšca Nowoczesnej oceniła, że sytuacja, w której premier Szydło ma zostać w rzšdzie jako wicepremier jest "kuriozalna" i œwiadczy o tym, że w PiS się "nie dogadali".

Jej poprzednik na stanowisku lidera Nowoczesnej, Ryszard Petru, skrytykował Morawieckiego za bycie "hochsztaplerem ekonomicznym".

Adam Szejnfeld z PO zastanawiał się, jakie stanowisko PiS znalazłby obecnie dla Andrzeja Dudy, gdyby w Polsce prezydenta wybierał parlament - sugerujšc, że i jego prezes PiS chciałby odwołać ze stanowiska.

"Rano Szydło była œwietna, o godz 20 musi odejœć. Jak Misiewicz - był œwietny do czasu gdy poseł Kaczyński powiedział co innego" - kpił Kierwiński.

Z kolei Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 nazwał rekonstrukcję "serialem latynoamerykańskim", która ma przykryć zmianę ordynacji wyborczej przed wyborami samorzšdowymi.

Bardzo lapidarnie skomentował zmianę premiera były prezydent Lech Wałęsa, który napisał "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL