Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Budka: Doradca Tuska premierem u Kaczyńskiego

PAP, Leszek Szymański
To chichot historii: Jarosław Kaczyński w swoim rzšdzie dymisjonuje swojš kandydatkę i robi premierem byłego doradcę Donalda Tuska - tak skomentował decyzje dotyczšce zmiany w rzšdzie wiceprzewodniczšcy PO, poseł Borys Budka.

Komitet Polityczny PiS przyjšł rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera. Jednoczeœnie - jak poinformowała rzecznik partii Beata Mazurek - Komitet wysunšł kandydaturę dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rzšdu. Z kolei po posiedzeniu klubu PiS wiceszef MSZ Jan Dziedziczak potwierdził dotychczasowe nieoficjalne informacje, że Szydło ma objšć funkcję wicepremiera w rzšdzie Morawieckiego.

Komentujšc te wydarzenia w Superstacji Budka powiedział, że bardzo złe wrażenie zrobił na nim sposób, w jaki doprowadzono Beatę Szydło do rezygnacji ze stanowiska premiera. - Jarosław Kaczyński nie szanuje ludzi. Kierujemy się wartoœciami uniwersalnymi, ale dla Kaczyńskiego takie wartoœci nie istniejš, co pokazał na przykładzie premier Szydło. Uważam, że była ona bardzo złym premierem, ale nawet swojemu najgorszemu wrogowi nie życzyłbym takiego traktowania przez, podobno, przyjaciół - mówił Budka.

Poseł przypomniał, w czwartek rano w Sejmie odbyła się debata na temat wotum nieufnoœci wobec rzšdu, które złożył klub PO. - Pani premier została sama na placu boju, przeczołgana, z podkršżonymi oczami, wyszła na mównicę i gadała stek bzdur w stronę opozycji, ale trzeba przyznać, że została sama na placu boju. Cały klub PiS wyszedł, cały rzšd wyszedł - mówił Budka. Jego zdaniem, jeœli potwierdzš się informacje, że Beata Szydło zostanie wicepremierem, to dlatego, że cieszy się ona dużš popularnoœciš wœród elektoratu PiS.

- To chichot historii: Kaczyński w swoim rzšdzie dymisjonuje swojš kandydatkę i robi premierem byłego doradcę Donalda Tuska. Cieszyłbym się, że Kaczyński sięga po sprawdzone kadry Platformy Obywatelskiej, gdyby nie to, że pan premier Morawiecki nagle zapomniał, co to jest normalne wolnorynkowe podejœcie do gospodarki i stał się goršcym orędownikiem centralizmu, centralnego sterowania, gospodarki opartej na własnoœci państwowej, na tych wszystkich rzeczach, które już w PRL-u przegrały - mówił Budka.

- Dla mnie pan premier Morawiecki jest jak taki nadmuchany balon, który wystarczy delikatnie dotknšć i on pęknie. Niczego skutecznego nie wdziałem w jego polityce. Bazuje na tym, że zostawiliœmy mu gospodarkę w dobrym stanie i że jest œwietna koniunktura na œwiecie - dodał wiceprzewodniczšcy PO.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL