Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Patryk Jaki nie wie, czy będzie walczył o Warszawę

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
W PiS jest wielu œwietnych kandydatów na prezydenta Warszawy - oœwiadczył we"Wprost" wiceminister sprawiedliwoœci Patryk Jaki, zapytany o swojš kandydaturę na to stanowisko. - Jestem gotowy stanšć w drugim szeregu i lojalnie wspierać kogoœ innego - dodał.

Wiceminister sprawiedliwoœci Patryk Jaki w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowym "Wprost" został zapytany, czy chciałby kandydować na prezydenta Warszawy.

- Sensem istnienia w polityce jest możliwoœć zmieniania rzeczywistoœci. A rzeczywistoœć w bardziej bezpoœredni sposób zmienia się, sprawujšc władzę wykonawczš, niż ustawodawczš. Dlatego jak ktoœ przechodzi z ław sejmowych do samorzšdu, jest to zrozumiałe. Moja sytuacja jest bardziej złożona. Jestem wiceministrem, sprawuję nadzór nad budżetem wymiaru sprawiedliwoœci, który jest w sumie trochę większy niż budżet Warszawy - powiedział.

- Więc sprawa nie jest oczywista. Sam ze sobš nie odbyłem jeszcze rozmowy, czy warto się starać o to, by zostać kandydatem na prezydenta stolicy. Oczywiœcie, sš argumenty "za". Po latach bałaganu, którego narobiła PO, Warszawa jest wielkim wyzwaniem. Ale mam œwiadomoœć, że w PiS jest wielu œwietnych kandydatów. Jestem gotowy stanšć w drugim szeregu i lojalnie wspierać kogoœ innego. Jestem jeszcze młody, nie muszę się pchać - dodał. Dopytany, czy będzie kandydował, podkreœlił, że jeszcze tego nie wie.

Zapytany o ocenę kandydatury Rafała Trzaskowskiego, powiedział, że go szanuje i okreœlił mianem "poważnego konkurenta". Jednoczeœnie zaznaczył, że "pamięta i ma mu za złe, że był jednym z głównych negocjatorów przyjęcia uchodŸców do Polski".

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że chciałby, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL