Polityka

Jarosław Kaczyński wystąpi na kongresie partii Jarosława Gowina

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjął zaproszenie na listopadowy kongres Polski Razem i wygłosi na nim przemówienie - poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Dodał, że podczas środowego spotkania Polski Razem z prezesem PiS rozmawiano m.in. o planach legislacyjnych rządu.

Bielan powiedział PAP, że środowe spotkanie parlamentarzystów Polski Razem z prezesem PiS, było już drugim takim spotkaniem; pierwsze odbyło się "kilka miesięcy temu". Wiceprezes Polski razem dodał, że rozmawiano też o "planach legislacyjnych rządu", planach na drugą połowę obecnej kadencji Sejmu oraz "wspólnym starcie w wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych".

Wicemarszałek Senatu podkreślił, że rozmawiano także o listopadowym kongresie Polski Razem, na który został zaproszony prezes PiS. Bielan dodał, że Kaczyński zaproszenie przyjął i wygłosi na kongresie przemówienie. Dopytywany powiedział, że mowa była ponadto o "pozyskaniu nowych członków" przez Polskę Razem. Zaznaczył, że o nazwiskach konkretnych osób partia "będzie informować na konferencjach prasowych". - Pierwsza decyzja zostanie ogłoszona w piątek - zapowiedział.

Bielan poinformował, że podczas spotkania poruszono też temat planów powołania nowego ugrupowania w ramach Zjednoczonej Prawicy, co zapowiedział we wtorek wicepremier szef Polski Razem Jarosław Gowin. Zaznaczył, że Kaczyński "znał ten projekt od kilku miesięcy".

Wicemarszałek Senatu podkreślił, że rozmowa posłów Polski Razem z prezesem PiS była długa i przebiegła w dobrej atmosferze".

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL