Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

UE: Ewakuacja w nowym budynku Rady Europejskiej z powodu gazu

Wikimedia Commons/Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0)/Samynandpartners
W Brukseli ewakuowano nowy budynek Rady Europejskiej i Rady UE "Europa", gdy kilkanaœcie osób zatruło się gazem. Służby prasowe Rady Europejskiej poinformowały, że nic nie wskazuje na to, iż mógł to być atak terrorystyczny.

Przedstawiciel tych służb wyjaœnił, że kilkanaœcie osób pracujšcych w kuchni budynku i w jej okolicach zatruło się nieznanym gazem. - Sprawa jest wyjaœniana. Po konsultacjach ze służbami belgijskimi podjęliœmy decyzję o ewakuacji budynku Europa do znajdujšcego się obok budynku Justus Lipsius. To œrodek zapobiegawczy, na podstawie opinii służb belgijskich, które obecnie przeszukajš budynek i sprawdzajš system wentylacji, żeby znaleŸć przyczyny zdarzenia - powiedział.

Dodał, że pięć osób trafiło do szpitala. Zaznaczył, że według wstępnych przypuszczeń problem może dotyczyć niewłaœciwego podłšczenia systemu instalacji œciekowej. - Chciałbym podkreœlić, że według nas nie jest to gaz, który dostał się do budynku z zewnštrz. Prawdopodobnie sprawa dotyczy systemu instalacji œciekowej. Postępowanie w tej sprawie trwa. Obecnie nic nie wskazuje, żeby mógł to być atak terrorystyczny - powiedział.

W oœwiadczeniu wydanym w sprawie incydentu sekretariat generalny Rady informuje, że incydent nie będzie miał wpływu na przebieg spotkania przywódców państw członkowskich podczas szczytu w przyszły czwartek i pištek.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL