Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Łapiński: prezydent nie żšdał dymisji Macierewicza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydent Andrzej Duda nie żšdał dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza, mogę to zdementować po raz kolejny, choć pewnie znajdš się tacy, którzy w to nie uwierzš - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Rzecznik prezydenta był pytany w czwartek w radiowych Sygnałach Dnia, czy nie powinny się odbyć konsultacje i rozmowy pomiędzy prezydentem Dudš a szefem MON Antonim Macierewiczem, ponieważ od dłuższego czasu widać, że Kancelaria Prezydenta, BBN oraz MON komunikujš się głównie przy pomocy pism. 

Łapiński powiedział, że żadna ze stron - ani BBN ani MON, "nie kryje, że w kilku kwestiach sš pewne różnice zdań". "Każda ze stron prezentuje swoje argumenty - dlaczego uważa, że jej wariant, czy jej wersja tego rozwišzania jest lepsza. To jest często dyskusja naprawdę bardzo ekspercka" - zaznaczył. 

Rzecznik prezydenta zaapelował, aby "nie stwarzać wrażenia, że jeœli jest pomiędzy dwoma oœrodkami dyskusja o ważnych sprawach nt. obronnoœci i padajš argumenty eksperckie, to jest jakiœ konflikt, czy coœ złego". 

"Lepiej, żeby właœnie takie dyskusje się toczyły, bo właœnie z takich dyskusji być może wykuje się najlepszy projekt i najlepsze rozwišzania, dotyczšce systemu kierowania i dowodzenia armiš" - przekonywał Łapiński. 

Łapiński zdementował informacje medialne, według których prezydent zażšdał od premier Beaty Szydło dymisji Macierewicza. "Takiego żšdania nie było, mogę to zdementować po raz kolejny, choć pewnie znajdš się tacy, którzy w to nie uwierzš" - wskazał. 

Pod koniec sierpnia premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie będzie teraz zmian kadrowych w rzšdzie. Oceniła, że Macierewicz jest skutecznym ministrem, który dba o rozwój armii i o jej reformowanie. Zaznaczyła, że szef MON "swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesów, więc ma wrogów".

Macierewicz pytany w zeszłym tygodniu, o to, że niektórzy politycy i komentatorzy twierdzš, iż jest konflikt między MON a Pałacem Prezydenckim, odpowiedział: "Ja takiego konfliktu nie dostrzegam".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL