Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

"Spiegel": politycy krytykujš wiceprezesa TK za wywiad

Bundesverfassungsgericht
Wywiad udzielony mediom przez wiceprezesa Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Ferdinanda Kirchhofa, w którym niemiecki sędzia poruszył m.in. sprawę uchodŸców, wywołał falę krytyki ze strony polityków, którzy wezwali go do większej wstrzemięŸliwoœci.

O zastrzeżeniach do kontaktów Kirchhofa z mediami pisze w pištek tygodnik "Der Spiegel". W ministerstwie sprawiedliwoœci przyjęto wywiad, jakiego wiceprezes TK wspólnie z ministrem sprawiedliwoœci Bawarii Winfriedem Bausbackiem udzielił na poczštku tygodnia "Frankfurter Allgemeine Zeitung", z "ogromnym zdziwieniem" - czytamy w "Spieglu".

Tygodnik cytuje ministra sprawiedliwoœci Nadrenii-Palatynatu Herberta Mertina, który powiedział, że sędziowie TK powinni być "szczególnie ostrożni" w komentowaniu aktualnych problemów politycznych.

W wywiadzie dla "FAZ" Kirchhof uznał zakaz noszenia przez kobiety burek za "do pomyœlenia, a częœciowo nawet konieczny". Wiceprezes TK zasugerował ponadto, że spoœród uchodŸców, którzy w ostatnich latach przyjechali do Niemiec, tylko nieliczni majš prawo do azylu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL