Polityka

"Spiegel": politycy krytykują wiceprezesa TK za wywiad

Bundesverfassungsgericht
Wywiad udzielony mediom przez wiceprezesa Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Ferdinanda Kirchhofa, w którym niemiecki sędzia poruszył m.in. sprawę uchodźców, wywołał falę krytyki ze strony polityków, którzy wezwali go do większej wstrzemięźliwości.

O zastrzeżeniach do kontaktów Kirchhofa z mediami pisze w piątek tygodnik "Der Spiegel". W ministerstwie sprawiedliwości przyjęto wywiad, jakiego wiceprezes TK wspólnie z ministrem sprawiedliwości Bawarii Winfriedem Bausbackiem udzielił na początku tygodnia "Frankfurter Allgemeine Zeitung", z "ogromnym zdziwieniem" - czytamy w "Spieglu".

Tygodnik cytuje ministra sprawiedliwości Nadrenii-Palatynatu Herberta Mertina, który powiedział, że sędziowie TK powinni być "szczególnie ostrożni" w komentowaniu aktualnych problemów politycznych.

W wywiadzie dla "FAZ" Kirchhof uznał zakaz noszenia przez kobiety burek za "do pomyślenia, a częściowo nawet konieczny". Wiceprezes TK zasugerował ponadto, że spośród uchodźców, którzy w ostatnich latach przyjechali do Niemiec, tylko nieliczni mają prawo do azylu.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL