Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Lech Wałęsa: Tak powstawała Teczka Bolka

Lech Wałęsa
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- Przeciw mnie podrabianie dokumentów stwierdził wielokrotnie sam IPN i wszyscy piszšcy o tych sprawach, w tym wszyscy historycy - pisze Lech Wałęsa

Postępowanie karne w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dotyczšcych dokumentów TW "Bolek" pion œledczy IPN prowadzi od 29 czerwca br. Wišże się ono z wypowiedziami Wałęsy, który m.in. w œledztwie IPN dotyczšcym ewentualnego fałszowania dokumentów przez SB zeznał, że dokumenty te nie sš autentyczne. Podczas okazywania Wałęsie dokumentów TW "Bolek" były prezydent twierdził, że nie zostały one przez niego napisane (np. doniesienia agenturalne) ani podpisane.

"Po wyrzuceniu braci Kaczyńskich z kancelarii prezydenta. Okazało się, że to prawda bracia Kaczyńscy zamiast pracować wyszukiwali w dokumentacji pokomunistycznej Haków, w tym na mnie. Prawdopodobnie komuniœci zostawili, co niektóre podrobione celowo. Były też dokumenty gromadzone z podrzutków i anonimowej poczty. Takie anonimy na przykład gromadził min MSW Kozłowski w kopercie i trzymał w kasie pancernej. Po przejęciu tej kasy pancernej przez Macierewicza uznano, jako teczkę Bolka. Tak znalazłem się na liœcie Macierewicza" - napisał na Facebooku Lech Wałęsa.

"Próbowano po tym przekonywać opinię publicznš, że znaleziono jakieœ dokumenty potwierdzajšce te pomówienie w Sejmie, potem w NRD, potem w Czechach, wszystkie te zagrywki nie powiodły się w montowano, więc teczki rzekomo znalezione u Kiszczaków. Dlaczego przyjęto do pracy w IPN A Gwiazdę czy K. Wyszkowskiego, który ma wyroki Sšdowe skazujšce nie wykonane w tej właœnie sprawie. Czego on tam szukał i co znalazł" - czytamy dalej.

"Moja teczka by pusta, a teraz moja jest pełna a agentów TW pracujšcych w pobliżu mojej pracy jak na przykład TW Jagielskiego była pełna a jest pusta. Przeciw mnie podrabianie dokumentów stwierdził wielokrotnie sam IPN i wszyscy piszšcy o tych sprawach w tym wszyscy historycy. Po co podrabiali, kiedy istniały rzekomo oryginały" - kończy Wałęsa.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL